DİYARBAKIRLI KAHRAMAN ANALARA DESTEK!..

Diyarbakırlı anaların çalınmış evladlarını kurtarmak için başlattıkları tarihî hareket, her geçen gün biraz daha büyümekte. Sesleri her gün biraz daha gürleşmekte, uzakları...

Diyarbakırlı anaların çalınmış evladlarını kurtarmak için başlattıkları tarihî hareket, her geçen gün biraz daha büyümekte. Sesleri her gün biraz daha gürleşmekte, uzakları bulmakta. Yurdun değişik illerinden de vatanseverler bu anaların yanına giderek onlara yalnız olmadıklarını göstermekteler.
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde 1 ana ile başlayan oturma eylemi, kısa süre içinde yirmiye katlandı. Buna rağmen iştirakçi sayısı azdır. Endişeler ortadan kalkar ve birtakım tedbirler alınırsa meydanı onlar değil, binler doldurur. Bu kahraman analar, kendilerinin veya çocuklarının terör örgütü tarafından öldürülmesini göze alarak böyle bir hareketi başlattılar. Bu destânî hareketi büyütme mes’uliyeti şimdiden sonra devlete, millete, aydınlara, medyaya ve STK’lara düşmektedir. ASKON, teklifiyle teşekkürü hak etti. “Anadolu Aslanları” adlı iş adamları kurumu, dağdaki çocuklara “teröre bulaşmadıysanız gelin tahsil bursunuzu temin edeceğiz. Şayet mezun olduysanız iş bulmakta yardımcı olacağız! Yalnız değilsiniz” dedi. Çağrının benzer kuruluşlarca da devamı gelmeli.
Bu harekete dair ne yapılmalı,
Neler yapılabilir?
1-Seslerini duyurmak maksadıyla bir araya gelen analar için günlük ihtiyaç, yeme-içme ve istirahat imkânı olan çadırlar kurulmalı, onlar, aç-susuz, güneş ve yağmur altında kuru kaldırımda bırakılmamalıdır.
2-Bu çadırlar için emniyet tedbiri alınmalıdır.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ÜÇ ŞEHÎDLER 18 Eylül 2019 | 92 Okunma ZİRVE DİPLOMASİSİ 17 Eylül 2019 | 52 Okunma ŞAHLANIŞ 16 Eylül 2019 | 123 Okunma DARBELER TARİHİ 13 Eylül 2019 | 117 Okunma KİM KİMİ GÖREVDEN ALDI? 12 Eylül 2019 | 188 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar