DİPLOMATİK ZAFER!

ABD yönetiminin aldığı karar, tarihî ve sürpriz bir karardır. Daha düne kadar Türk Ordusu’nun Fırat’ın doğusuna yapacağı harekâta katı bir tutumla muhalefet eden, Ankara’yı müdahaleden...

ABD yönetiminin aldığı karar, tarihî ve sürpriz bir karardır. Daha düne kadar Türk Ordusu’nun Fırat’ın doğusuna yapacağı harekâta katı bir tutumla muhalefet eden, Ankara’yı müdahaleden caydırmak için elinden ne gelirse yapan Beyaz Saray, beklenmedik bir açıklamayla dünyayı şaşırttı!
Artık malum olan bu açıklamayı şu maddelere ayırmak mümkündür:
1-Beyaz Saray, Ankara’ya -âdeta- sözcülük yaparak Türkiye’nin uzun bir zamandır planladığı harekâtı yapacağını haber vermiştir.
2-Beyaz Saray, mevzubahis harekâta karşı olduğunu ifade etmektedir.
3-Ancak bu karşı olma cümlesinden sonra bir tavır veya müeyyide göstermemektedir. Aksine askerlerini müdahale sahasından daha aşağılara çekeceğini beyan etmektedir.
Bu gelişmeleri nasıl okumalı?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
EĞİTİMDEN GELEN ÇIĞLIKLAR 04 Ağustos 2020 | 260 Okunma BAYRAMLAŞMA 01 Ağustos 2020 | 39 Okunma AYASOFYA’DA VE DİĞER CAMİLERDE HOPARLÖRE İHTİYAÇ YOK 30 Temmuz 2020 | 414 Okunma Veda ve diriliş!.. 25 Temmuz 2020 | 110 Okunma Büyük devlet olmanın şartları 23 Temmuz 2020 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar