ATEŞ KESİLMEZSE!!!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünkü parti grup toplantısındaki iki cümle çok dikkat çekiciydi. Libya ile alâkalı dikkat çekici cümle şudur: -Ülkenin meşrû yönetimine ve Libya’daki kardeşlerimize saldırmaları sürdürmesi hâlinde darbeci Hafter’e hak ettiği dersi vermekten de asla geri durmayacağız!!!

İkinci cümle ise Suriye ile alâkalıydı:
-Gerekirse; rejimin ateşkesi bozma girişimlerini bizzat önlemekte kararlıyız!..
Erdoğan ve Putin 8 Ocak’ta, İstanbul’da Libya için ateşkes çağrısı yaptılar. Bu çağrının yazılı bir vesikaya bağlanması için de taraflar Feyyaz es Sarac, Halife Hafter ile Türk ve Rus temsilciler, Moskova’da müzakere masasına oturdular. Toplantı nihâyetinde  es-Sarac, Ateşkes zaptını imzaladı. Hafter ise düşünmek için  izin istedi. Sabah olunca da menfi cevap verdi. Çarpışma ve hücuma kaldığı yerden devam edeceği anlaşılmakta. Hâlbuki mütarekeyi imzalamayacak olsaydı Moskova’ya hiç gitmezdi. Gerçek şu ki gitmiş fakat imzası engellenmiştir.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ZOR KARAR 29 Temmuz 2021 | 69 Okunma GÖÇ 27 Temmuz 2021 | 43 Okunma ÖNÜ BAYRAM SONU GAM OLMASIN! 17 Temmuz 2021 | 36 Okunma HÜKÜM!.. 15 Temmuz 2021 | 54 Okunma 15 TEMMUZ'DA ŞEHÎD OLMAK! 13 Temmuz 2021 | 52 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar