Ambargo mukabele görür!

Onca tehditlerine rağmen Türkiye’nin Rusya’dan füze alışverişini gerçekleştirmesi, ABD tarafının canını sıkmış görünüyor.

Bu can sıkıntısı, bütün çıplaklığıyla ortada.
Öyle ya nasıl hazmetsinler?
Bu cesareti gösteren, 60 yıldır istedikleri zaman darbe yaptırıp iktidar değiştirdikleri Türkiye değil mi?
Evet; o Türkiye! Ama o Türkiye, bugün bir mektubunuzla kararından cayan, basit bir telsiz cihazına muhtaç bir ülke değil. Halkı da artık darbe teşebbüslerinde fırına-bakkala koşup evine kapanan insanlar değil.
O günler, talihsiz vakitlerin alaca renkleriydi. Bugünse Türkiye, yeniden Büyük Türkiye olma sevdasındadır. Bunun başlangıç tarihi de 2023 olarak seçilmiştir. Karşısına çıkarılan türlü badireler de esasen bu yüzdendir.
Derin Amerika’ya vücut veren bütün unsurlar anlamalı ki bu Türkiye’nin muazzam bir geçmişi vardır. Soy gereği asla çekilmek mukadderdir. Bizi gariban Kızılderililer ve zavallı Afganlar veya bîçare Iraklılarla karıştırıyorlarsa çok yanılıyorlar...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BU EZANLAR, O EZANLAR DEĞİL! 23 Ağustos 2019 | 224 Okunma Devleti feda edemeyiz!.. 21 Ağustos 2019 | 148 Okunma KIRAN KIRANA MÜCADELE 20 Ağustos 2019 | 138 Okunma Stratejik ortak oyalaması!.. 19 Ağustos 2019 | 120 Okunma Oyalama taktiğine dikkat! 09 Ağustos 2019 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar