Aldanmadık!

“Amerika, teröristler için güvenli bölge kuruyor!” Bu söz, son zamanlarda milletimizden çok ferdin telaffuz ettiği bir hükümdür...

Aynı sözü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da duyunca Allah’a şükrettik. Sn. Erdoğan, Malatya ziyaretinde yaptığı konuşmada bu cümleyi aynen tekrarladı ve devamında da birkaç araç ve birkaç helikopterle devriye gezerek bir yere varılamayacağını, oyalandığımızı dile getirdi. Eylül bitiminin son vade olduğunu bir kere daha söyledi.
O zaman akla şu sual gelmektedir:
-Mademki oyalıyorlar, mademki bu devriyeler dostlar alışverişte görsün kabilinden göstermeliktir öyle ise niçin müşterek harekât merkezi ve devriye gibi zaman kayıplarına razı olduk?
Devletin en zirve noktasından hem de müşterek devriyenin başladığı gün, hatta devriyeden 7-8 saat sonra bu çıplaklık ve bu keskinlikte bir açıklama yapılıyorsa bu demektir ki bir kandırılma değil sabır söz konusudur.
Ankara, müttefikimizin sağduyuya dönüşünü, dostluğa, ortaklığa sadakati hatırlamasını bekliyor. Bunu beklerken de askerî harekât için lâzım gelen zaman, zemin ve şartları kollamakta ve hazırlıklarını ikmal etmekte. Bundan böyle Washington’un ileri süreceği hiçbir sebep, mazeret ve bahane kalmamıştır.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SOSYAL MEDYAYA ÇEKİDÜZEN ŞART!.. 04 Temmuz 2020 | 39 Okunma 2071 GENÇ 30 Haziran 2020 | 108 Okunma ABDÜLHAMİD HÂN, SAHİPSİZ DEĞİLDİR!.. 27 Haziran 2020 | 252 Okunma  Baro meselesi 25 Haziran 2020 | 162 Okunma HAYATİ NOKTALAR 23 Haziran 2020 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar