ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İstanbul'u kuşatma harekatı!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun eli zaten kanlıydı .

Rahim Er
Rahim Er Türkiye Gazetesi
16 Mayıs 2018 | 55

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun eli zaten kanlıydı. 14 Mayıs 2018 Kudüs Faciası’ndan sonra artık ABD Başkanı Donald Trump’ın da eli kanlı.

Trump, BM kararıyla andlaşmalara aykırı bir şekilde Evanjelist-Siyon fundamentalizmiyle Amerikan sefaretini 14 Mayıs’ta Kudüs’e taşıdı. Bunu yaparken bir de şahsi hesap güdüyor. Yahudi lobisinin desteğini alarak ikinci kere seçilmeyi garantilemek istiyor.

Diğer taraftan Filistin topraklarının işgalinden 70 sene sonra bu defa Kudüs’ün gasbedilmesi uzak hedef olarak İstanbul’un düşürülmesine dair hazırlığın son adımıdır. 14 Mayıs 2018 Faciası, aynı zamanda İstanbul’u kuşatma harekâtıdır.

Bunu neye dayanarak söylüyoruz? Şayet gerekçesi ortaya konmazsa değeri olmaz. Tarih malumatı, tam da böyle vakitler için elzemdir. Zira tarih, masal değil, kıyas ilmidir. Kıyas yapılıp ders alınması gerekir:

Sevgisi Müslümanların kalbine sinmiş, gözlerinde kudsiyet kazanmış şehirlerimiz vardır. Bu şehirlerden başlıcaları Mekke, Medine, Kudüs, İstanbul, Buhara, Bağdat, Şam, Kahire ve Kurtuba’dır:

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER