ÇOK OKUNAN YAZARLAR

''Büyük Kürdistan''ı Cüce Kürdistan yapmak kolay!

Devlet-i Ebed Müddet'in Osmanlı dönemi Büyük Türkiye'si 29 Mayıs 1453'te başladı .

Rahim Er
Rahim Er Türkiye Gazetesi
14 Eylül 2017 | 525

Devlet-i Ebed Müddet'in Osmanlı dönemi Büyük Türkiye'si 29 Mayıs 1453'te başladı. Haçlı kin ve intikamının bu devleti yani Devlet-i âli Osman'ın Cihan Devleti olmasını durdurma tarihi 12 Eylül 1683'tür. Anadolu’nun fethi ve Bizans’ın yeryüzünden silinmesi için dinmez bir hırsla yaptıkları intikam çalışmaları 230 senelerini almıştı.
Aynı haçlı kin ve intikamının Müslümanların Halifesi ve Türklerin Hakanı olan Padişahı, bu topraklardan sürgün etmeleriyle devlet için gurup vaktini gerçekleştirmeleri ise 12 Eylül 1683'ten başlayarak 240 senelerini aldı.
Binaenaleyh 470 sene, 5 asır yılmadan ve durmadan çalışarak ve diğer taraftan, yeni keşiflere imza atarak emellerine nail oldular.
1492'de Endülüs Medeniyeti, Atlas Okyanusu'nda gurup vaktini yaşarken, aynı yıllar içinde Akdeniz ufkunda Osmanlı Medeniyeti'nin şafağı sökmekteydi.
Resmettiğimiz tabloda ise 12 Eylül 1683, Osmanlı gurubunun başlangıç tarihidir. Bu gurubun sonunda zuhur eden Tek Parti dönemini diledikleri gibi şekillendirip Londra'dan talimatla yönettiler.
Bu ülke insanının şer güçlere karşı ayakları üzerinde yeniden doğrulmaya başlaması 14 Mayıs 1950'dir. Bu tarih, Demokrat Parti'nin Tek Parti zulmüne karşı çok büyük bir farkla iktidarı kazanıp, Başvekil Adnan Menderes liderliğinde memleketi 10 yıl süreyle başarıdan başarıya koşturacağı zamanların başlangıcıdır.
Anadolu Aslanı'nın yeniden "Büyük Türkiye" rüyaları görmeye başlaması ise 6 Kasım 1983'te seçimleri kazanan ANAVATAN Partisi'yle başlar. Başbakan Turgut Özal'ın "Adriyatik'ten Çin Seddine Büyük Türkiye" haykırışı etrafımızdaki görünmez utanç duvarını yıkan yüksek sestir.
Adnan Menderes, iç zalimlere karşı "Yeter söz milletindir!" demişti.
Turgut Özal da dış zalimlere karşı "Yeter buraya kadar!" diyordu. Her iki sözün kuvveden fiile geçmesi, AK Parti'nin 3 Kasım 2002'de seçimleri kazanmasıyla başlayan iktidar sürecinin Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde vesayetleri devire devire 10 yılı arkada bırakabilmesiyle mümkün oldu.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER