Öğretmenleri bir de bu sorunla uğraştırmanın anlamı yok!

Habertürk Gazetesi Yazarı Kürşad Zorlu'nun bugünkü (06.08.2022)''Öğretmenleri bir de bu sorunla uğraştırmanın anlamı yok!'' başlıklı yazısı.

Türkiye'de eğitim sisteminin en önemli parçası olan öğretmenlerin sorunları çözülmeden eğitimde nihai başarının yakalanması mümkün değil. Bu sorunların elbette bir çırpıda anlatılması da güç... Zira yapısal, ekonomik, siyasal ve sosyal bir takım dayanakları var. Çözümü de bütünsel bir odaklanma istiyor. Zaten mevcut olan ücretlerin mesleğin saygınlığı ve önemiyle orantılı olmayışı, ücretli öğretmenlik adı altında gri bir alanda duran insanların varlığı, atanamayan öğretmenlerin uğradığı mağduriyet ve siyasallaşmanın doğurduğu meslek içi sarsıntılar gibi sıralanabilecek bu sorunlar karşısında yeni sorunlara sebep olmanın da bir anlamı yok!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi de İsrail ile normalleşme… 18 Ağustos 2022 | 139 Okunma Suriye ile görüşmeler ve sığınmacıların geri dönüşü meselesi! 17 Ağustos 2022 | 498 Okunma "Ekümeniklik" meselesi Türkiye için neden bir kırmızı çizgidir? 16 Ağustos 2022 | 429 Okunma Hun-Türk Kurultayı ve Karpatlar'da buluşan Türk Dünyası 14 Ağustos 2022 | 724 Okunma Ortak iletişim dilini artık hayata geçirmeye ne dersiniz! 12 Ağustos 2022 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar