Karabağ'da konuşulmayan "DİDERGİN" gerçeği...

Ateşkes çağrısından bu yana Ermenistan tarafı insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Sivil yerleşimler hedef alınıyor. Balistik füze atılıyor. "Ermenistan tarafı” sözünü özellikle kullanıyorum.

Ateşkes çağrısından bu yana Ermenistan tarafı insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Sivil yerleşimler hedef alınıyor. Balistik füze atılıyor.

"Ermenistan tarafı” sözünü özellikle kullanıyorum. Zira 40’tan fazla sivilin hayatını kaybettiği, yüzlerce insanın yaralandığı, 1000’den fazla hanenin kullanılamaz hale geldiği bir tabloya dur diyemeyenler, demek istemeyenler kimlerdir?

Bunun cevabı AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanlık sisteminin güvenilirliğini ve tarafsızlığını sarsmış olmasıyla yakından ilişkilidir.

Aslında tarihi süreç içerisinde bu anlayışa sahip ülkelerin siviller umurunda olmamıştır. Sadece emperyal hedefleri için bir araçsallık taşımıştır. Kimi zaman insan haklarından dem vurup çağrılar yapmaları ise kendi çıkar alanlarının bir önceliğinden ibarettir.

Öyle ya...

Terör Türkiye’ye tehdit olunca "özgürlük savaşçıları" kendilerine yöneldiğinde vahşi bir insanlık suçu olarak değerlendirilmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhuriyet sadece bir isimden ibaret değil! 29 Ekim 2020 | 23 Okunma Atatürk'ün bu öngörüsü yıllar sonra gerçekleşiyor mu? 27 Ekim 2020 | 705 Okunma Demokrasi adasında yeniden Başkanlık sistemi tartışmaları… 26 Ekim 2020 | 200 Okunma NATO Karabağ konusunda bu detayı görmezden geliyor! 25 Ekim 2020 | 548 Okunma İran'da Karabağ etkisi ve kaçınılmaz yüzleşme! 23 Ekim 2020 | 768 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar