Atatürk'e düşmanlık edenin Türklük ile hesabı vardır!

Bugün Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı... Haklı ve kutlu bir mücadelenin geri dönülmez bir zaferle taçlandığı gün. Vatanından kovulmak istenen bir milletin işgalcilerden ve ona çanak tutan...

Bugün Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı... Haklı ve kutlu bir mücadelenin geri dönülmez bir zaferle taçlandığı gün. Vatanından kovulmak istenen bir milletin işgalcilerden ve ona çanak tutan işbirlikçilerinden ülkesini kurtardığı gün!

Şüphesiz bu zaferin mimarı ve başkomutanı her geçen vakit önemini ve değerini daha iyi kavradığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Birileri görmek istemese de, tarihi çarpıtsa da gerçek budur. Atatürk Türk demektir. Bilimin önderliğine inanç... İnsan sevgisidir.

Zafere giden yolda kimi zaman ağır eleştirilerle karşılaşsa da harekat planının elde ettiği başarı karşısında bu eleştirileri yapanlar da onun hakkını vermekten geri durmamışlardır. Kendi ifadesiyle Dumlupınar’da nihayete eren bu zafer için Sakarya’dan itibaren 1 yıllık hazırlık döneminden bahsetmektedir.

Büyük Zafer’den iki yıl sonra 30 Ağustos 1924 günü Dumlupınar’da Çal Köyü yakınlarında Atatürk’ün katılımıyla.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de bürokrasi bugün nasıl bir açmazın içerisinde? 21 Ekim 2021 | 762 Okunma Türkiye'de "Açlık" tartışmalarına nasıl bakmak gerekiyor? 19 Ekim 2021 | 384 Okunma Nedir bu "Squid Game" çılgınlığı? 17 Ekim 2021 | 1.803 Okunma Türkistan'da büyük değişim Türk Dünyasını çağırıyor! 14 Ekim 2021 | 966 Okunma Türk Keneşi tarihi zirvelerinden birini yapacak! İşte önerilerimiz... 12 Ekim 2021 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar