İşgal edilen vatan toprağı, fetva ile değil ancak yiğitlerin kanıyla geri alınır!

İzah edeyim; hepinizin bildiği gibi her ne kadar, Aç Kurtlar Gülistan Antlaşması ile öz toprağımızı KAĞIT üzerinde bölüşmüş iseler de, eskiden beri Müslüman Türk’ün yurdu olarak...

İzah edeyim; hepinizin bildiği gibi her ne kadar, Aç Kurtlar Gülistan Antlaşması ile öz toprağımızı KAĞIT üzerinde bölüşmüş iseler de, eskiden beri Müslüman Türk’ün yurdu olarak tarihin tescil ettiği ve dün de, bugün de Azerbaycan’ın vatan toprağı olan, ama 30 yıldan bu yana Ermenistan’ın işgali altında bulunan Karabağ’ın, şehadet aşkıyla vatan imdadına koşan Azerbaycan’ın civanmert yiğitlerinin Tekbir Nidalarıyla düşmandan temizlenerek yeniden fethedildiğine ve bu sonucun bizzat o muzaffer yiğitler tarafından Şuşa’nın minarelerinden Ezan-ı Muhammedîlerle bütün dünyaya ilan edildiğine şahit olduk.

Gel gör ki; bugünlerde ortalıkta bir “FETVA” meselesidir dolaşıyor; kim, ne için ve hangi maksatla vermiş bu “FETVA”yı? Açıklayayım… Fetva’yı İran’ın dinî lideri Ayetullah Hamaneyn vermiş. Peki fetva’nın içeriği ne? Tırnak içinde ifade edildiğinde fetva aynen şöyle “ Karabağ toprağı İslam toprağıdır.” Peki ne zaman verilmiş bu fetva? Başta Ayetullah Hamaneyn’in Azerbaycan’daki birinci temsilcisi Ocag Necat olmak üzere Azerbaycan içindeki İran’ın propagandistlerinin bilhassa sosyal medya üzerinden yaydıkları haberlere bakıldığında, sanki FETVA Karabağ Muharebesinden önce verilmiş ve yine propagandistlerin youmlarından anlaşıldığına göre Karabağ’ın “ İslam Toprağı” olduğu vurgulamakla, bir taraftan savaşa teşvik perdesi arkasında, Karabağ yalnız Azerbaycan’ın değil, İslam Toprağı olması itibariyle onda İran’ın da payı var iması uyandırıyor. 

Halbuki yukarıda ifade ettiğimiz gibi Karabağ, Kadim Türk Yurdu olmakla İla-i Kelimetullah yolunda    feda-ı can eden o yüce millet ve şerefli tarih adına dün olduğu gibi bugünde Azerbaycan Türkü’nün yurdu, Azerbaycan Devletinin vatan parçasıdır.

Bu fetvayı verenler ve O'nun arkasına sığınanlar bu tezatlara ne diyecek?

Öncelikle ifade edeyim ki, bu güne kadar uluslararası toplantılarda ne zaman Ermenistan’ın Azerbaycan’ın toprağı olan Karabağ’ı silah zoruyla işgal etmiş olduğu karar altına alındıysa her seferinde İran bu kararların aleyhine Ermenistan’ın lehine oy kullanmıştır.

İkinci olarak ifade edelim ki; 44 gün devam eden Karabağ savaşı sürecinde İran’ın resmi ajansları ve sosyal medyası, dünyanın dört bir yanından toparlanıp gelen ve Ermenistan saflarında Azerbaycan ordusuna karşı savaşan PKK’lıları görmezden gelerek “Azerbaycan tarafında teröristler dövüşüyor” yaygarasını koparmış ve fiilen Azerbaycan ordusunu terörist olarak göstermek suretiyle Ermenistan’ın yanında yerini almış oluyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni yasama yılı hayırlı olsun 06 Ekim 2021 | 6 Okunma Türkiye tarihi misyonu doğrultusunda yoluna devam ediyor! 29 Eylül 2021 | 5 Okunma "Bu nece dostluk'! 22 Eylül 2021 | 8 Okunma Bize, bizden başkası dost değil! 15 Eylül 2021 | 14 Okunma Yüz güldüren sonuçlar 10 Eylül 2021 | 29 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar