“Kürtaj yapıyok burda!”

Saçma sapan senaryoları, uzun bakışmaları ve ağır tempoları nedeniyle artık dizi seyretmediğimi yazmıştım. İnternetteki videolar ise hem gerçek hem de çok daha eğlendirici. Ayrıca bize hakiki...

Saçma sapan senaryoları, uzun bakışmaları ve ağır tempoları nedeniyle artık dizi seyretmediğimi yazmıştım. İnternetteki videolar ise hem gerçek hem de çok daha eğlendirici. Ayrıca bize hakiki yüzümüzü de gösteriyorlar; bu yüzden biraz da acıklı.
Mesela en son yaşlı bir amcayla yapılan bir röportaj izledim. Gülmemek mümkün değil.
Bir amca, üstün tarih, politika ve ekonomi bilgisine dayanarak aslında AKP’nin çok geç kaldığını, Osmanlı biter bitmez başa gelseydi nasıl dünya lideri olacağımızı ballandıra ballandıra anlatıyor. Bu arada da Cumhuriyeti kuranlara “O hainler, emperyalist uşakları başörtüyü yasakladı” derken bir abla yaklaşıp, “Sen önce dişlerini fırçalamayı öğren” diyor.
İşte asıl ondan sonra başlıyor her şey. Amca deliriyor ve kadının ardından bağırıyor
“Vallahi bak 155’i ararım, seni içeri aldırırım. Seni öldürürüm! Vatan haini! Savunma! Alçakları savunma! 15 Temmuz alçaklarını savunma! Kürtaj yapıyok burda!” diye bağırıyor.
Oradaki ‘kürtaj’ kelimesi ne alaka dediniz değil mi?
Amca ‘röportaj’ demek istiyor ama Türkçesi yetmiyor. Nasıl olsa iki kelime de ‘taj’ ile bitiyor. Ha ‘kürtaj’ ha ‘röportaj’.
Bu amca, toplumdaki bir kesimin aynası aslında. Onun gibi birçok kişi var. Bilgisi yok ama fikri var. Cahil ama küstah! Ayrıca ahkam kesmekte, efelenmekte bir numara.
Hoşuna gitmeyen bir şey söylenince, hem de bir kadın tarafından, coşuyor adeta. Amca çok da kurnaz aklınca. Alıyor arkasına güçlüyü ve saldırıyor! Ve o kadar tanıdık bir saldırı ki. Karşısındakinin ne dediğinin önemi yok, hoşuna gitmedi mi… Başlıyor hemen “Vatan haini! Fetöcü! 15 Temmuz hainlerinin savunucusu…”
Tanıdık geldi mi?
İşte kavramların, söylemlerin içi boşalınca; her şeye söylenir oluyor.
Vatan hainliğinin bile gerçek...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cesur yürekler! 10 Haziran 2019 | 52 Okunma İkizler burcu olmak bir ayrıcalıktır! 03 Haziran 2019 | 91 Okunma İhanete biz de dahiliz! 27 Mayıs 2019 | 23 Okunma Değmiş mi? 20 Mayıs 2019 | 143 Okunma Hoşgörüsüz siyaset 13 Mayıs 2019 | 158 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar