Erkeklere pembe okul projesi!

Medenileşmenin göstergesi öncelikle insan hakları… Bunun içinde tabii ki de kadın ve çocuk hakları ön sırada geliyor. Maalesef iki alanda da ülkemiz sınıfta kalmış durumda. Oysa yarışa çok...

Medenileşmenin göstergesi öncelikle insan hakları… Bunun içinde tabii ki de kadın ve çocuk hakları ön sırada geliyor. Maalesef iki alanda da ülkemiz sınıfta kalmış durumda. Oysa yarışa çok önde başlamıştık. Şimdi ise en geridekiler bile ileriye doğru adım atarken biz geri gidiyoruz.
Suudi Arabistan bile değişmeye başladı… Son olarak 25 yaş ve üzeri kadınların ülke içinde yanlarında bir erkek olmadan da dolaşmalarına izin verildi. Bizim için sıradan olan bir şeyin bir ülke kadınları için nasıl bir nimet olduğuna bakın!
Suudi Arabistan ne kadar bastırdıysa, ezdiyse de kadınlara haklarını yavaş yavaş vermeye razı oluyor. Olmalı da! Çünkü bunun aksi doğaya aykırı…
Biz Türk Kadınları, Büyük Önder Atatürk sayesinde Avrupa ülkelerinden önce kavuştuğumuz haklarımızı -hem de hiç farkında olmadan- kaybetmekte olduğumuzu anlayamıyoruz herhalde.
Kadını kötü, şeytan gösterip halktan ayrıştırmaya, evlere kapatmaya, sadece kendi kullanımları için köle yapmaya niyetleniyorlar.
Biz de öylece bakıyoruz! Hatta bazılarımız bunları destekliyor! * * * Güya kadınları korumak için bir pembe otobüs fikri çıkarmışlar! Aynen doğayı korumak için ağaçları kesip her yeri betona çevirdikleri gibi, kadını da böyle korumak istiyorlar.
Pembe otobüsle! Kimden? Kendilerinden tabii! Maksat kadın yerini bilsin! Erkeklerle kendini bir tutmasın!
Van’da ‘Pembe Otobüs’ için imza kampanyası başlatmışlar. Herhalde orada başka kadın sorunu yok!
Erkeklerin çoğu da sapık! Ana, bacı, yenge dinlemiyorlar! Belli ki işsizlik, eğitim sorunlarını çoktan aşmışlar! Kala kala bir kadınların otobüs sorunu kalmış! Onlar da düşünüp taşınıp bunu bulmuşlar!
İlginç olanı bu kampanyayı başlatanlar erkek! Katılımcıların çoğu da erkek!
Oysa başka bir çözüm bulamayıp bu fikirde takılanlar için benim daha iyi bir önerim var. Erkekler için ‘Pembe Okul’! Burada kadına, çocuğa, hayvana ve doğaya dokunmamaları, saygılı olmaları gerektiğini öğrenecekler.
Yine de ken...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitimin yeri okul! 24 Kasım 2019 | 53 Okunma Görüntü de bir yere kadar! 17 Kasım 2019 | 41 Okunma Düşünmek lazım! 08 Kasım 2019 | 81 Okunma Sihirli kelime; başlamak! 25 Ekim 2019 | 101 Okunma Spor olarak sabah yataktan kalkıyoruz! 16 Ekim 2019 | 173 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar