Kritik haftalar

DİKKAT! En fazla para harcanan döneme giriyoruz. Önümüzde, okul masrafları, gardırop yenileme, kış aylarında artacak faturalar var… Gelin beraberce her birine hazırlanalım.Bu hafta tüm yılı planlayıp...

DİKKAT! En fazla para harcanan döneme giriyoruz. Önümüzde, okul masrafları, gardırop yenileme, kış aylarında artacak faturalar var… Gelin beraberce her birine hazırlanalım.

Bu hafta tüm yılı planlayıp bütçe yaparak okul dönemine ve kış aylarına hazırlıklı olmak için ideal dönem. Şöyle bir nefes alın, hedeflerinizi sıralayın, başlıyoruz.

BAŞLANGIÇ

HEDEFLER: Yapacaklarınızı önceliklendirip zamana yayın. Kısa, orta ve uzun dönem olarak üç zaman aralığı belirleyin. Neyi, ne zaman yapacağınızı gerçekçi bir şekilde planlayın.

KISA DÖNEM: Bir yıl içinde gerçekleştirmek istedikleriniz. Örneğin; bir sonraki yaz ailece tatil planınız, ev peşinatınız için gereken ilk 10 bin TL gibi.

ORTA DÖNEM: Birkaç yıl içinde yapmak istedikleriniz. Düğün yapmak, araba almak…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Finansal 'İyilik hali' 17 Eylül 2020 | 68 Okunma Sorunuz mu var? 10 Eylül 2020 | 76 Okunma Yeni ay, beyaz sayfa 03 Eylül 2020 | 120 Okunma Emeklilikte para yetmiyor 27 Ağustos 2020 | 348 Okunma 10 adımda ev almak 20 Ağustos 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar