Finansal pişmanlıklar

Para konularında pişmanlıklarınız var mı? Harcamalar, birikimler, borçlar… Bu duyguları yok etmek için “Ah, tüh, keşke” demek yerine harekete geçelim. İşte finansal konulardaki pişmanlık...

Para konularında pişmanlıklarınız var mı? Harcamalar, birikimler, borçlar… Bu duyguları yok etmek için “Ah, tüh, keşke” demek yerine harekete geçelim. İşte finansal konulardaki pişmanlık alanları ve çözümleri...

Harcamalarını kontrol etmek ve finansal pişmanlıklardan kurtulmak için öncelikle harcama alışkanlıklarının röntgenini çek.

KÖK SEBEP: Neden ve hangi durumda harcıyorsun? Örnek: Sabah işyerimde bilgisayarın önüne oturduktan sonra e-ticaret sitelerinin reklamlarını görünce.

ZAMAN: Saat kaçta alışverişin geliyor? Belli bir saat var mı? Örnek: Öğlen yemeğinden sonra kahvemi içerken alışkanlık sosyal medyaya bakıyorum, dayanamıyorum.

KIŞKIRTICI ALAN: Neredeyken alışveriş yapıyorsun? Bir düşün, kredi kartı ekstrene bak. Örnek: AVM evimin yakınında. Önünden geçerken illaki içeri girip gerekli gereksiz bir şey alıyorum.

TEHLİKELİ KİŞİ: Yanında kim varken harcayasın geliyor? Hmm… Herkesi bir gözden geçir. Örnek: Komşum bana yeni aldığı kıyafetleri, yaptığı harcamaları anlatıp ‘hadi sana da yakışır’ diyor. Ben de etkileniyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nedir bu Bitcoin? 25 Şubat 2021 | 869 Okunma Haydi siz de sorun 18 Şubat 2021 | 43 Okunma Mutfakta israf etme 11 Şubat 2021 | 138 Okunma Hangi yaşta ne yapmalı? 04 Şubat 2021 | 135 Okunma Finansal pişmanlıklar 28 Ocak 2021 | 105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar