Finansal mutluluk

En mutlu olduğunuz anı düşünün. Bu anınızın parayla bir ilgisi var mı? Ben söyleyeyim, yok! Hepimiz genellikle mutlu anlarımızı konuşurken düğünümüzü, çocuklarımızın...

En mutlu olduğunuz anı düşünün. Bu anınızın parayla bir ilgisi var mı? Ben söyleyeyim, yok! Hepimiz genellikle mutlu anlarımızı konuşurken düğünümüzü, çocuklarımızın doğumunu, mezuniyetini, aileyle geçirdiğimiz bol kahkahalı bir günü, arkadaşlarla tatili sıralıyıveriyoruz. Bugün sizler için para ve mutluluk ilişkisini inceledim.

Yüzlerce araştırmanın sonuçlarına göre; ‘Para mutluluğu satın alamıyor’. Amerikan üniversiteleri Yale ve Cambridge’in araştırmasına göre ise para mutluluğu satın alabiliyor. Ancak bu tamamen paranızı ‘nasıl ve nereye’ harcadığınıza bağlı.

HAYAT DEĞERLERİ: Harcamanız değerlerinizle uyumlu mu? Sizin için ‘şeyler’ mi yoksa ‘deneyimler’ mi daha önemli? Son model telefon veya en sevdiğiniz arkadaşlarınızla tatil desem? Araştırmalar, bireyleri eşyalardan çok deneyimlerin mutlu ettiğini gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Finansal 'İyilik hali' 17 Eylül 2020 | 64 Okunma Sorunuz mu var? 10 Eylül 2020 | 75 Okunma Yeni ay, beyaz sayfa 03 Eylül 2020 | 118 Okunma Emeklilikte para yetmiyor 27 Ağustos 2020 | 347 Okunma 10 adımda ev almak 20 Ağustos 2020 | 522 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar