Finansal mutluluk

En mutlu olduğunuz anı düşünün. Bu anınızın parayla bir ilgisi var mı? Ben söyleyeyim, yok! Hepimiz genellikle mutlu anlarımızı konuşurken düğünümüzü, çocuklarımızın...

En mutlu olduğunuz anı düşünün. Bu anınızın parayla bir ilgisi var mı? Ben söyleyeyim, yok! Hepimiz genellikle mutlu anlarımızı konuşurken düğünümüzü, çocuklarımızın doğumunu, mezuniyetini, aileyle geçirdiğimiz bol kahkahalı bir günü, arkadaşlarla tatili sıralıyıveriyoruz. Bugün sizler için para ve mutluluk ilişkisini inceledim.

Yüzlerce araştırmanın sonuçlarına göre; ‘Para mutluluğu satın alamıyor’. Amerikan üniversiteleri Yale ve Cambridge’in araştırmasına göre ise para mutluluğu satın alabiliyor. Ancak bu tamamen paranızı ‘nasıl ve nereye’ harcadığınıza bağlı.

HAYAT DEĞERLERİ: Harcamanız değerlerinizle uyumlu mu? Sizin için ‘şeyler’ mi yoksa ‘deneyimler’ mi daha önemli? Son model telefon veya en sevdiğiniz arkadaşlarınızla tatil desem? Araştırmalar, bireyleri eşyalardan çok deneyimlerin mutlu ettiğini gösteriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amsterdam'dan Gaziantep'e 17 Ekim 2019 | 61 Okunma Elektrik çarpmasın 10 Ekim 2019 | 80 Okunma Alo! Ev sahibi olmak ister misiniz? 03 Ekim 2019 | 124 Okunma Gençliğin tasarruf haykırışı 26 Eylül 2019 | 27 Okunma Bunları yapıyor musunuz? 05 Eylül 2019 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar