Sırp çete lideri Türkiye'de kaç parayla yaşıyormuş?

Tv100 Gazetesi Yazarı Özkan Tamirak'ın bugünkü (31.01.2022)'' Sırp çete lideri Türkiye'de kaç parayla yaşıyormuş?'' başlıklı yazısı.

Sırp Organize Suç Örgütü lideri Jovan Vukotiç cinayetinin azmettiricisi Zivkovic, Türkiye’de kaç parayla yaşıyor? Bir satış sitesinden cinayet öncesinden ne satın almak istedi?

Balkan Karteli olarak bilinen Skaljar klanının yöneticisi Jovan Vukotiç, eylül ayında Şişli’de otomobilin içindeyken motosikletle aracına yanaşan bir saldırgan tarafından dört kurşunla vurularak öldürüldü. Kırmızı bültenle aranan Vucotic, 2018 yılında Antalya’da yakalanmış ve Sırbistan’a iade edilmişti. Skaljar klanı asıl olarak Brezilya ve Batı Avrupa arasındaki kokain trafiğini yürüten isimlerden biriydi.

Vukotiç'in azmettiricisi, Kavac isimli suç örgütü yöneticisi Radoje Zivkovic ve beraberindeki 11 kişi İstanbul polisinin başarılı çalışmasıyla kısa sürede yakalandı.

“500 EURO İLE YAŞIYORUM”


Savcılığın hazırladığı soruşturma dosyasından çok önemli detaylar var. Büyük bir suç örgütünü yöneten ve kırmızı bültenle aranan Radoje Zivkovic Türkiye’de nasıl yaşadığını anlatmış; “Herhangi bir işte çalışmıyorum. Ailemin bana gönderdiği aylık 500 Euro ile geçiniyorum. Karadağ ülkesinde kırmızı bültenle aranıyorum ancak hangi suçlardan arandığımı bilmiyorum.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu yazıda önce ağlayacak, çok sinirlenecek, sonunda "Oh be" diyeceksiniz 21 Mart 2023 | 539 Okunma HDP'nin aday çıkmazı 14 Mart 2023 | 534 Okunma Güçlü istihbarat devletinin şifreleri 07 Mart 2023 | 433 Okunma Deprem uzlaşması nasıl oldu? 03 Mart 2023 | 169 Okunma İstanbulluları ürküten test 24 Şubat 2023 | 198 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar