Rüzgâr, Fırtına, Gümüş, Pars da helallik bekliyor

Tv100 Gazetesi Yazarı Özkan Tamirak'ın bugünkü (03.11.2022)''Rüzgâr, Fırtına, Gümüş, Pars da helallik bekliyor!'' başlıklı yazısı.

Siyasetçiler kendi aralarında her şeyi tartışabilir, kavga edebilir hatta mahkemelikte olurlar. Ancak Türkiye’nin güvenliğini sağlayan kurumlar kırmızı çizgimiz olmalıdır. Narkotik polislerinin olduğu gibi…

Siyaset üç gündür bir iftirayı tartışıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Kurucusu Hacer Foga ile kameralar karşısına geçtiği anları sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu söz konusu videoda, Türkiye'nin uyuşturucu parasıyla cari açık kapattığını ve ülkede bir metamfetamin salgını olduğunu iddia etti.

Bu açıklamaları duyunca kahroldum. Ana muhalefet partisinin lideri Türk polisini uyuşturucu satmakla suçluyordu. 25 yıllık meslek hayatımın hemen hemen tamamını emniyet haberleri yaparak geçirdim. 177 yıllık neredeyse kökü iki asıra dayanan, ülkemizin güvenliğinin sigortası Türk Polis Teşkilatı böylesi bir iftirayı tarihinde ne duydu ne de yaşadı.


HAKLARINI HELAL ETMİYORLAR

Gençleri zehir girdabından kurtarmak için büyük mücadele veren Narkotik Daire Başkanlığı  yaptığı açıklamada aynen şunları söyledi:

"Uyuşturucu mücadelesinde dünyanın parmak ısırdığı başarıları elde eden, sadece bu yıl 198 bin 94 uyuşturucu operasyonu yapan, 252 bin 590 şüpheliyi yakalayan, bunların 22 bin 136'sının tutuklanmasına vesile olan, tonlarca narkotik maddeyi çocuklarımıza ulaşmadan engelleyen, ülkemiz sokaklarını temizleyebilmek için ailelerinden, kendilerinden feragat eden ve tüm bunları verilen her türlü destek ve irade sayesinde yapabilen kolluk birimleri ve narkotik polisleri olarak, tarafımıza atılan dış destekli iftiraları asla kabul etmiyor, hakkımızı helal etmiyoruz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savcı ve doktorun yol verme kavgası bakın nasıl bitti? 27 Ocak 2023 | 5.663 Okunma Sahte alkol çetesini "WhatsApp" da kurtaramadı 20 Ocak 2023 | 96 Okunma Hâkim babayı komalık yapan neden bakın ne çıktı? 17 Ocak 2023 | 1.288 Okunma Oğlundan dayak yiyen bir hâkimin dramı! 13 Ocak 2023 | 1.833 Okunma Semra Güzel'i Yunan sınırında kim karşılayacaktı? 10 Ocak 2023 | 735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar