Meraklı savcının bakın daha ne hünerleri varmış!

Tv100 Gazetesi Yazarı Özkan Tamirak'ın bugünkü (08.11.2022)''Meraklı savcının bakın daha ne hünerleri varmış!'' başlıklı yazısı.

Bir Cumhuriyet Savcısı gizli ve yasak olduğunu bile bile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TC kimlik numarasını UYAP’a girerek neden sorgulamak ister? O savcı acaba başka hangi siyasilerin sorgulamasını yapmak istedi?

Geçtiğimiz günlerde “Cumhuriyet savcısından skandal talimat!” başlıklı bir haber gözüme takıldı. Habere göre, İstanbul’da görev yapan bir savcı yanındaki katibe bir TC kimlik numarası vererek bunu UYAP sisteminden bir soruşturma dosyasına taraf olarak ekleme butonuna basmasını istedi. Sonrasında “gir bakalım ne tepki vereceksin” dedi.

Bir anda karşısına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kimlik bilgileri çıkan katip E.K.  hemen sistemi kapattı. Konuyu başsavcıya taşıdı. O talimatı veren savcı F.N. hakkında başsavcılık rapor hazırladı. HSK soruşturma başlattı.


BU DA KILIÇDAROĞLU’NUN KİMLİĞİ

Bir savcı yaptığının kanunsuz olduğunu bile bile neden böyle bir girişimde bulunur ki? Merak ettim o savcıyla ilgili adliye koridorlarında neler konuşulduğunu araştırdım. Savcı F.N. avukatlıktan savcılığa geçmiş. Cizre Adliyesi'nden son kararnameyle Anadolu Adliyesi'ne atanmış. Burada da Sahtecilik Bürosu’nda halen görev yapıyor.

Savcımız belli ki siyasilerin kimlik bilgilerine oldukça meraklı! Yaşanan bu olayın ardından katibine bir talimat daha vermiş. Bu defa da "sana bir kimlik numarası daha vereceğim bu da Kılıçdaroğlu’nun kimliği" diyerek gülmüş. Neden bunu yapıyor anlamakta gerçekten zorluk çekiyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savcı ve doktorun yol verme kavgası bakın nasıl bitti? 27 Ocak 2023 | 5.194 Okunma Sahte alkol çetesini "WhatsApp" da kurtaramadı 20 Ocak 2023 | 96 Okunma Hâkim babayı komalık yapan neden bakın ne çıktı? 17 Ocak 2023 | 1.287 Okunma Oğlundan dayak yiyen bir hâkimin dramı! 13 Ocak 2023 | 1.830 Okunma Semra Güzel'i Yunan sınırında kim karşılayacaktı? 10 Ocak 2023 | 735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar