Emeklileri yollara düşüren heyecan

Türkiye tarihinin en kritik seçimine günler kala birbirinden heyecan verici eserler de sahneye çıkmaya başladı. Ama öyle yorumlar var ki ben okurken şaşırıp kalıyorum. Neredeyse hayal gördüğümü...

Türkiye tarihinin en kritik seçimine günler kala birbirinden heyecan verici eserler de sahneye çıkmaya başladı. Ama öyle yorumlar var ki ben okurken şaşırıp kalıyorum. Neredeyse hayal gördüğümü düşüneceğim!

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri siyaset arenasını iyice ısındırdı. Arka arkaya yayınlanan anketler, düzenlenen mitingler ve açılışlardaki kalabalıklarla her parti oy oranını ölçmeye çalışıyor. Ama son kararı millet sandıkta verecek.

Özellikle son günlerde siyasetin yüksek nabzına rağmen, halkı heyecanlandıran projelerde bir bir devreye giriyor. Beni en çok gururlandıranlardan biri dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı (SİHA) ve Türkiye'nin en büyük askeri gemisi olan TCG Anadolu. Çok istedim Sirkeci’de girip görmek ama fırsatım olmadı.

Geçen hafta çok hasta, yorgan döşek yatar durumdaydım. Yüksek ateş nedeniyle gündemi bile tam takip etme şansım olmadı açıkçası.

70 YAŞINDAKİ BABAM HEYECANLANMIŞTI

Aslında benim ilk dikkatimi çeken bayramın ilk günü 70 yaşındaki babamın sözleri oldu. “Oğlum ben sabah Sirkeci’ye gideceğim” dedi. Babama "Niye" diye sordum? “Oğlum gemimizi görmedin mi? O kadar gurur duydum ki gidip görmek istiyorum” diye cevap verdi. 70 yaşındaki bir adamı bu kadar heyecanlandırmıştı. O kadar kalabalığı bile çekmeye hazırdı. “Olsun yorulmaya değer gidip göreyim" diyecek kadar da ısrarcıydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı bakıcı çocuğunuzu döverse sınır dışı edilir mi? 25 Ağustos 2023 | 83 Okunma Münevver Karabulut'a mezarda bile rahat yok 18 Ağustos 2023 | 112 Okunma "Bu filmde çok cami var" deyip bir kadını linç ettiler! 09 Ağustos 2023 | 945 Okunma Tatilde bitmeyen üç korku dolu gece! 28 Temmuz 2023 | 160 Okunma Uzay kabinesi! Elon Musk'tan Engin Altay'a iş teklifi gelir mi? 21 Temmuz 2023 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar