Depremzedeleri soymaya çalışan hırsız nasıl yakalandı?

Depremzedeler bir yandan acılarını sarmaya çalışırken diğer yandan da hırsızlıklarla mücadele etmeye çalıştı. Bakın Adıyaman’da bir depremzede evine giren hırsızı nasıl...

Depremzedeler bir yandan acılarını sarmaya çalışırken diğer yandan da hırsızlıklarla mücadele etmeye çalıştı. Bakın Adıyaman’da bir depremzede evine giren hırsızı nasıl yakalattı?

Türkiye 6 Şubat’ta yaşanan iki ayrı depremin yaralarını sarmaya çalışıyor. Deprem bölgelerinde vicdanları kanatan öyle şeyler yaşandı ki insanın eli bazen yazmaya bile gitmiyor. Şimdi onlardan birini anlatmaya çalışacağım.

Olayın yaşandığı yer Adıyaman. Depremden dört gün sonra... Şehir yerle bir... İnsanlar acı içerisinde koşuşturuyor, yakınlarına ulaşmaya çalışıyor. Ama orada fırsattan istifade koşturan birileri daha var. Vicdansız hırsızlar! Enkazlardan ne çalarım diye deprem yaşanan şehirlerde cirit atıyorlardı. Polis kısa sürede bu konunun üzerine eğilmeye başlamıştı.

KENDİNİ RİSKE EDEREK EVİNE GİRDİ

Adıyaman’da yaşayan Kadir Korkmaz’ın da evi hasar görmüştü. Deprem anında panikle evlerini terk etmişlerdi. Birçok şeye ihtiyaç vardı. Yardımlar yeni yeni gelmeye başlamıştı. Az hasar gören evinden alması gereken eşyalar vardı. Hava soğuk, kar atıştırıyordu. En azından giyecek bir şeyler almalıydı. Kendisini riske ederek evin içine girdi.

Korkmaz bir anda evin içerisinde birini gördü. Üzerindeki silaha davranarak hırsızın üzerine doğru koşmaya başladı. Bir el ateş etti. Hırsız panikle evi terk etmişti. Korkmaz hırsızı bertaraf etmeyi başarmış, hırsızlığı önlemişti. Bu onu o kadar çok üzmüştü ki... İnsanlar canlarıyla uğraşırken, kansız hırsızlar depremzedelerin mallarına göz dikmişti. Korkmaz şanslıydı. Zamanında gelmesi hırsızlığı önlemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yabancı bakıcı çocuğunuzu döverse sınır dışı edilir mi? 25 Ağustos 2023 | 84 Okunma Münevver Karabulut'a mezarda bile rahat yok 18 Ağustos 2023 | 112 Okunma "Bu filmde çok cami var" deyip bir kadını linç ettiler! 09 Ağustos 2023 | 946 Okunma Tatilde bitmeyen üç korku dolu gece! 28 Temmuz 2023 | 160 Okunma Uzay kabinesi! Elon Musk'tan Engin Altay'a iş teklifi gelir mi? 21 Temmuz 2023 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar