Deprem uzlaşması nasıl oldu?

Binlerce insanımızın hayatını kaybettiği depremler Türkiye’yi kenetledi. Adliyelerdeki uzlaşma bürolarında “büyük barış” sağlanmış durumda. Nasıl mı...?6 ve 7 Şubat’ta...

Binlerce insanımızın hayatını kaybettiği depremler Türkiye’yi kenetledi. Adliyelerdeki uzlaşma bürolarında “büyük barış” sağlanmış durumda. Nasıl mı...?

6 ve 7 Şubat’ta meydana gelen depremlerin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Türkiye batıdan doğuya, tüm illeriyle deprem bölgesine yardım seferberliğinde. Depremin ilk anından itibaren dünyadan yardım yağarken bazı devlet başkanları ve bakanlar da destek için Türkiye’ye geldi.

AVRUPA KALMAZDI

Deprem bölgesine giden Avrupa Birliği’nden bir heyet gördükleri karşısında şok oldu. Bu büyük bir felaketti. Bu kadar yıkımı onlar da beklemiyordu. Kendilerine bilgi veren üst düzey yetkililere bu şoku şöyle anlatmışlar: "Bunun yarısı Avrupa’da olsa yok olurduk. Bir daha ayaklanamazdık. Türkiye bu dayanışmasıyla çok kısa sürede ayağa kalkacaktır.”

Gerçekten ben de buna inanıyorum. Hızla enkazlar kalkarsa, inşaat süreci başlayacaktır. Ama daha yapılacak çok ama çok iş var bölgede.

HARİKA BİR UZLAŞMA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Galatasaray uçağında neler yaşandı? 01 Haziran 2023 | 309 Okunma Özdağ AK Parti'den hangi makamı istemiş? 24 Mayıs 2023 | 244 Okunma Üç parti Millet İttifakı'ndan ayrılıyor mu? 23 Mayıs 2023 | 2.480 Okunma İyi Parti'de büyük kriz kapıda 18 Mayıs 2023 | 464 Okunma Bir futbolcu nasıl bombacıya dönüştü? 09 Mayıs 2023 | 350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar