Türkiye ittifakı ülke liderliği:

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” adıyla ilan ettiği uzlaşmanın sekiz maddesinden sonuncusunu anımsayalım:

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” adıyla ilan ettiği uzlaşmanın sekiz maddesinden sonuncusunu anımsayalım: “Türkiye’nin siyasal icrasının merkezi olan Cumhurbaşkanlığını ülke liderliği olarak kabul etmek ve konumlandırmak. Cumhurbaşkanının hükümet etme görevinin yanı sıra devletin başı olma ve devleti temsil etme ödevi kapsamında ülke liderliği olarak yürüttüğü faaliyetleri desteklemek ve güçlendirmek.”

***

Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının, seçim oyunları ve geliş tarzı yüzünden, içine sinmese de, Erdoğan yeni bir seçime kadar Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ama kendisi çok istese de Türklerin lideri değil, olamaz. Başyüce ve Tek Adam olmak başka Lider olmak başka. Devrimci olmadan lider olunmaz. Demokrat olmadan lider olunmaz. Devrimci ve demokrat olmadan ancak despot ve hükümdar olunur. Lidere tapılmaz, lider sevilir.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cennet manzaraları 13 Ekim 2019 | 217 Okunma Barış harekâtı için Fetih suresi 11 Ekim 2019 | 579 Okunma Türban başörtüsü değildir 08 Ekim 2019 | 361 Okunma Metis Yayınevi’nin gafleti 06 Ekim 2019 | 68 Okunma Cumhurbaşkanı’nın hayal kırıklığı 04 Ekim 2019 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar