Türkiye ittifakı ülke liderliği:

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” adıyla ilan ettiği uzlaşmanın sekiz maddesinden sonuncusunu anımsayalım:

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakı” adıyla ilan ettiği uzlaşmanın sekiz maddesinden sonuncusunu anımsayalım: “Türkiye’nin siyasal icrasının merkezi olan Cumhurbaşkanlığını ülke liderliği olarak kabul etmek ve konumlandırmak. Cumhurbaşkanının hükümet etme görevinin yanı sıra devletin başı olma ve devleti temsil etme ödevi kapsamında ülke liderliği olarak yürüttüğü faaliyetleri desteklemek ve güçlendirmek.”

***

Türkiye nüfusunun yarıdan fazlasının, seçim oyunları ve geliş tarzı yüzünden, içine sinmese de, Erdoğan yeni bir seçime kadar Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ama kendisi çok istese de Türklerin lideri değil, olamaz. Başyüce ve Tek Adam olmak başka Lider olmak başka. Devrimci olmadan lider olunmaz. Demokrat olmadan lider olunmaz. Devrimci ve demokrat olmadan ancak despot ve hükümdar olunur. Lidere tapılmaz, lider sevilir.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Allah ve peygamberleri 16 Haziran 2019 | 441 Okunma Akrep akrepliğini yapar 14 Haziran 2019 | 166 Okunma İstibdat / müstebit 11 Haziran 2019 | 45 Okunma AKP’nin komik trajedisi 09 Haziran 2019 | 108 Okunma Dünya şampiyonu Orhan Kemal 07 Haziran 2019 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar