Kendi etti kendi buldu

Zemberek boşandı. Son derece yorgunum. Bizi 25 yıldır akılsızlıklarıyla, sırtlan doymazlıklarıyla çok yordular.

Cumhuriyet düşmanlıklarına, nankörlüklerine, bayağılıklarına karşı tuhaf bir öfke var içimde. Bizi en azından genel seçimlere (2023) kadar yormayı sürdürecekler.
Daha önceki yazılarımda adını andığım “geçirimsiz kitle” henüz terk etmedi onları. Ama bundan sonraki ilk seçimde mutlaka terk ederler. Siyasal İslamcı, İhvancı (Müslüman Kardeşler) kalıntılarıyla bir süre idare ederler. Halk hareketleri böyledir: Bir bardaktaki mürekkep damlatılan suya benzerler; son damlaya kadar su beyaz kalır, son damlada mürekkebin rengini alır.
Bu daha başlangıç, henüz ihaneti görmediler.
Seçim günkü yazımda “Men dakka dukka!” diye bir deyim vardı ya, bir anlamı daha vardır: “Kendi etti, kendi buldu!

***

Bu yazıyı yeni dönemin ilk yazısı olarak kabul ediyorum. İzninizle Din, İman, Masa, Kasa (Tekin Yayınları, Haziran 2016) kitabımı ziyaret edeceğim. Söylemesi ayıp, bu çok önemli kitabın önsözünden bir alıntı yapacağım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geçmişe mazi yenmişe kuzu 19 Temmuz 2019 | 27 Okunma Beş dakka kaldı, İlhan fitili aldı 16 Temmuz 2019 | 32 Okunma Saltanat ve ödül 14 Temmuz 2019 | 237 Okunma Yanlış siyaset ve boş kale 12 Temmuz 2019 | 76 Okunma Ortak akıl Japonya’da 09 Temmuz 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar