Ahmet Hakan’ın zırvaları

Ahmet Hakan, muhafaza edecek bir şeyi kalmamış olan “muhafazakâr seçmen”in CHP’ye nasıl güveneceğini soruyor. El Cevap: Kendi bencil, üryan ve ahraz halinden utandığı zaman!

2021 yılının ilk günü Hürriyet gazetesinde, Ahmet Hakan’ın “Bunlar amma da gerici fikirler Fikri Sağlar” başlıklı yazısını okudum. Fikri Sağlar, bir televizyonda “Türban ayrı, başörtüsü ayrı... Türbanlı hâkim tarafsız olamaz... Ben başörtüsüne değil türbana karşıyım” demiş... Vay sen misin diyen! Fikri Sağlar’a meydan dayağı atıyor (!).

İrin toplamış sorun “türban” ya da “başörtüsü” değildi. Türban madrabazları laik düzene karşı dini inanç jokerlerini kullanıyorlar ve Kuran’ı tanık gösteriyorlardı. Oysa geleneksel örtüler yereldi, her ülkenin kendi tarzı vardı. Ama türban, İslamcıların evrensel üniforması oldu.

***

Ahmet Hakan, imam hatip lisesinden mezun. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuş... Bu tahsile göre Kuran Arapçasını kesinlikle anlaması mümkün değil. Kuran’ı ve bir Kuran çevrisini ezberlemiştir, o kadar. Herhangi bir Avrupa dilini yeterli düzeyde bildiğini de sanmam.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP’nin Müslüman Kardeşlik çıkmazı (3) 19 Ocak 2021 | 314 Okunma AKP’nin Müslüman Kardeşlik çıkmazı (2) 17 Ocak 2021 | 281 Okunma AKP’nin Müslüman Kardeşlik çıkmazı (1)* 15 Ocak 2021 | 565 Okunma Zigetvar’a gitmek 12 Ocak 2021 | 129 Okunma Yaşar Nuri Öztürk ve Türkçe Kuran 10 Ocak 2021 | 1.280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum