Yeni parti ve iktidar!

Siyasi parti din de vatan da değildir. Siyasi partiler vatana ve millete hizmet etmenin aracıdırlar. Kurulurlar, millette karşılıkları olunca iktidar olurlar sonunda yorulurlar ve yerlerini bir başka siyasi partiye bırakarak siyasi arenadan çekilirler.

Partiler din kuramaz, milliyet yaratamaz, vatan icat etmezler. Ancak temsil ettikleri halkın inançlarına, milliyetine, tarihine ve vatanına hizmet ederler. Hiç bir parti mutlakın tekelini elinde tuttuğunu söyleyemez! Siyasi Parti liderleri de kendilerini beka sorunu, vatan sorunu, milliyet sorunu olarak göremez ve gösteremezler.

AK Parti redd-i miras etti!

AK Parti, doğal olarak 17 yılda bir çok hizmetin altına imza attı. Türk Milleti de kendisini 17 yıl iktidarda bıraktı. Ancak bu parti "yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz" diyerek iş başına geldi ama  Türkiye'yi yolsuzluk, yokluk ve yasaklar cennetine çevirdi. Bu konuda nelerin yaşandığı herkesçe malumdur.

Gün geldi iktidar partisi 'İleri demokrasi'ye geçeceğiz, Yargı ve askeri vesayeti yıkacağız, Çözüm süreci'yle barış getireceğiz ve nihayet Yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz' dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asıl devlet ve millet sorunu budur! 17 Eylül 2019 | 2.343 Okunma Zor tercih 16 Eylül 2019 | 226 Okunma Yav he he... İsraf Yok! 10 Eylül 2019 | 4.237 Okunma "Başlarım sizin kürdistan davanıza" 09 Eylül 2019 | 4.967 Okunma Millilik yüzde elliyi kaldırmaz! 03 Eylül 2019 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar