Yeni parti ve iktidar!

Siyasi parti din de vatan da değildir. Siyasi partiler vatana ve millete hizmet etmenin aracıdırlar. Kurulurlar, millette karşılıkları olunca iktidar olurlar sonunda yorulurlar ve yerlerini bir başka siyasi partiye bırakarak siyasi arenadan çekilirler.

Partiler din kuramaz, milliyet yaratamaz, vatan icat etmezler. Ancak temsil ettikleri halkın inançlarına, milliyetine, tarihine ve vatanına hizmet ederler. Hiç bir parti mutlakın tekelini elinde tuttuğunu söyleyemez! Siyasi Parti liderleri de kendilerini beka sorunu, vatan sorunu, milliyet sorunu olarak göremez ve gösteremezler.

AK Parti redd-i miras etti!

AK Parti, doğal olarak 17 yılda bir çok hizmetin altına imza attı. Türk Milleti de kendisini 17 yıl iktidarda bıraktı. Ancak bu parti "yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz" diyerek iş başına geldi ama  Türkiye'yi yolsuzluk, yokluk ve yasaklar cennetine çevirdi. Bu konuda nelerin yaşandığı herkesçe malumdur.

Gün geldi iktidar partisi 'İleri demokrasi'ye geçeceğiz, Yargı ve askeri vesayeti yıkacağız, Çözüm süreci'yle barış getireceğiz ve nihayet Yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz' dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefet parçalanırken iktidar toparlanıyor! 07 Ağustos 2020 | 224 Okunma Kadın, şiddet ve toplum 04 Ağustos 2020 | 97 Okunma Bir ihanet şebekesi 31 Temmuz 2020 | 439 Okunma Analizi değil sentezi düşünün! 28 Temmuz 2020 | 303 Okunma Yunanistan'la tehlikeli ilişkiler! 24 Temmuz 2020 | 2.309 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar