Uyku düşman uyandırıyor!

BAE'nin Türkiye karşıtlığı kesintisiz bir Türkiye düşmanlığına dönüşmüş durumdadır. Doğu Akdeniz, Suriye, PKK ve Libya meseleleri başta olmak üzere her alanda Türkiye'ye karşı...

BAE'nin Türkiye karşıtlığı kesintisiz bir Türkiye düşmanlığına dönüşmüş durumdadır. Doğu Akdeniz, Suriye, PKK ve Libya meseleleri başta olmak üzere her alanda Türkiye'ye karşı düşmanca tavırlar sergileyen Birleşik Arap Emirlikleri'nden Girit'te yeni bir hamle daha geldi. Girit Adası'na F-16 savaş uçaklarını indirdi. BAE Genelkurmay Başkanı Al Rumaithi, Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros ile bir araya gelip Türkiye karşıtı pozisyonlarını güçlendirdiler.

Yunan komutan ve BAE'li mevkidaşı, Girit Adası'ndaki Souda Hava Üssü'nde askeri düzeyde iş birliğinin daha da ileri taşınması ve geliştirilmesi konusunda mutabık kaldıklarını açıkladılar.

Yunanistan basını bu ziyareti "önemli ve büyük bir adım" olarak nitelendirdi.

Dahası BAE'nin veliaht prensi Muhammed bin Zayed'in, ABD'nin İncirlik Havva Üssündeki varlığını Türkiye'den BAE'ye taşınması için Pentagon'la görüştüğüne yönelik iddialar da var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hatay'da ormanı kim yaktı? 16 Ekim 2020 | 996 Okunma Sorunların yoğunluğu ve Kıbrıs 13 Ekim 2020 | 103 Okunma Macron ve Teopolitik strateji 09 Ekim 2020 | 125 Okunma Ermenistan'ın saldırganlığı! 06 Ekim 2020 | 223 Okunma Kırkambar tipi standart dışı değerlendirmeler 02 Ekim 2020 | 195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar