"Türkiye'yi imha etmek"

                Türkiye'nin dış ilişkileri tarih, kültür ve jepolitikten, diğer bir çok ülkeden daha çok...

                Türkiye'nin dış ilişkileri tarih, kültür ve jepolitikten, diğer bir çok ülkeden daha çok etkilenmektedir.

                Hepsi bir yana tarihte Avrupa'nın içlerine doğru yapılan akınlar ve 1915 olayları şu veya bu biçimde Türkiye'yi bugün de meşgul etmektedir. Türkleri tarih gölge gibi takip etmektedir.

                Boğazları kontrol eden bir jeopolitiği ve İslam dinine mensup Türk milletini İslam'ı kullanmak isteyen şer güçler her zaman bir tehdit unsuru olarak görmektedir.

                İsrail çıkarı üzerine strateji!

                Büyük güçler uluslararası ilişkilerde hiç bir zaman söylemek istediklerini açık ve doğrudan söylemezler. Onların söylediklerinden sakladıklarını, gösterdiklerinden gizlediklerini çıkarmak için jeopolitik, kültür, ekonomi ve tarihi verilere vakıf olmak gerekir.

ABD'nin Orta Doğu'daki stratejisinin temelinde Türkiye'nin sahip olduğu jeopolitik, demografik, tarihi ve kültürel faktörler yer alıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar