Türkiye'nin egemenliğine saldırmak!

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktır. Bunun nedeni ABD'nin Türkiye özelinde ne yapmak istediğinin açık ve net biçimde ortaya çıkmış olmasıdır.ABD, uzun zamandan bu...

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktır. Bunun nedeni ABD'nin Türkiye özelinde ne yapmak istediğinin açık ve net biçimde ortaya çıkmış olmasıdır.

ABD, uzun zamandan bu yana doğrudan doğruya Türkiye'nin varlığına, birliğine ve bütünlüğüne kast eden bir strateji izlemektedir.

Türkiye'deki terörün ve darbelerin ardında hep ABD olmuştur.

Soğuk Savaş sürecinde SSCB tehdidi her şeyin üstünü örttüğü için ülkeyi yönetenler ABD'nin Türkiye'ye yönelik düşman tavrının üzerine çok fazla gitmiş değillerdi.

Son elli yılda ABD'nin, Türkiye'yi hedef olan düşman proje, taktik ve stratejilerini şöyle sıralamak mümkündür: "ABD Başkanı Johson'ın yazdığı Mektup", "Afyon ekiminin yasaklanmasına yönelik ABD tehdidi, Kıbrıs Barış Harekatı ve ABD'nin başlattığı ekonomik ambargo, Yeşil Kuşak Projesi, Büyük Ortadoğu Projesi, Çekiç Güç Projesi, Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirilmesi, Kuzey Irak'ta oluşturulan Kuzey Irak Kürdistan'ı ve nihayet Suriye'nin kuzeyinde ABD'nin PKK'yı SDG'lileştirerek meşrulaştırması ve Trump'ın mektubu vb."

Dahası ABD darbecilerini, FETÖ'cülerini, PYD/PKK'lı teröristlerini doğrudan doğruya Türkiye'nin egemenliğine ve bütünlüğüne saldır(t)maktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti usulü yerli ve milli olmak! 01 Aralık 2020 | 428 Okunma Böyle buyurdu Arınç! 27 Kasım 2020 | 1.035 Okunma Teröristi ziyaret ve siyaset 24 Kasım 2020 | 379 Okunma Pompeo'nun ziyareti ve arka planı! 20 Kasım 2020 | 632 Okunma Toplum alarm veriyor! 17 Kasım 2020 | 491 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar