Suudiler bu cüreti nereden aldı?

               Muhalif olduğu bilinen bir gazeteci ülkesinin konsolosluğuna gider. Başına gelenler konusunda rivayet muhtelif ama katı ve net gerçek, adam girdiği konsolosluktan bir daha...

               Muhalif olduğu bilinen bir gazeteci ülkesinin konsolosluğuna gider. Başına gelenler konusunda rivayet muhtelif ama katı ve net gerçek, adam girdiği konsolosluktan bir daha çıkamaz.

                Adam ülkesinin konsolosluğuna girerken de başına gelecekleri sezmiş gibi nişanlısına 'eğer şu saate kadar gelmezsem şu isimlere haber ver' der.

                Böyle bir ihtimalin var olduğu bir yere bu adamın neden gittiği de anlaşılır değildir. Herhalde adamın basireti bağlanmış!

                Bedevilikten barbarlığa terfi etmiş olan bir rejim!

                Suudi Arabistan'da en gerici, en ilkel, en sadist unsurların terörcü diktatörlüğünü uygulayan bir rejim var.

                Orada iktidar sahipleri muhaliflerini her yöntemi kullanarak susturmaktadır. Suudların iktidar ve muhalefet algısı Stalin Rusya'sınınkine çok benziyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar