Suudiler bu cüreti nereden aldı?

               Muhalif olduğu bilinen bir gazeteci ülkesinin konsolosluğuna gider. Başına gelenler konusunda rivayet muhtelif ama katı ve net gerçek, adam girdiği konsolosluktan bir daha...

               Muhalif olduğu bilinen bir gazeteci ülkesinin konsolosluğuna gider. Başına gelenler konusunda rivayet muhtelif ama katı ve net gerçek, adam girdiği konsolosluktan bir daha çıkamaz.

                Adam ülkesinin konsolosluğuna girerken de başına gelecekleri sezmiş gibi nişanlısına 'eğer şu saate kadar gelmezsem şu isimlere haber ver' der.

                Böyle bir ihtimalin var olduğu bir yere bu adamın neden gittiği de anlaşılır değildir. Herhalde adamın basireti bağlanmış!

                Bedevilikten barbarlığa terfi etmiş olan bir rejim!

                Suudi Arabistan'da en gerici, en ilkel, en sadist unsurların terörcü diktatörlüğünü uygulayan bir rejim var.

                Orada iktidar sahipleri muhaliflerini her yöntemi kullanarak susturmaktadır. Suudların iktidar ve muhalefet algısı Stalin Rusya'sınınkine çok benziyor.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'nin IŞİD'le kirli pazarlığı! 20 Şubat 2019 | 10 Okunma Sosyal ve siyasi çürüme! 19 Şubat 2019 | 139 Okunma Kapatmak için daha ne bekliyorsunuz? 18 Şubat 2019 | 3.239 Okunma Türküler yetim kaldı! 16 Şubat 2019 | 1.370 Okunma Çöken bina, ölen insan! 14 Şubat 2019 | 118 Okunma
TÜM YAZILARI