Sosyal sorunlar büyüyor!

Uzun süreden bu yana Türkiye'de toplum, gerçek sorunlarından kopartılmıştır. Siyaset toplumun her kesiminin en fazla üzerinde yoğunlaştığı bir alan olmuştur. Televizyonlarda siyaset konuşmaktan toplumun can...

Uzun süreden bu yana Türkiye'de toplum, gerçek sorunlarından kopartılmıştır. Siyaset toplumun her kesiminin en fazla üzerinde yoğunlaştığı bir alan olmuştur. Televizyonlarda siyaset konuşmaktan toplumun can yakıcı sorunlarını konuşmaya yer kalmamaktadır.

İlginçtir Türkiye'de özel sorunlarını çözemeyenler genel sorunlara, bireysel sorunlarını halledemeyenler toplumsal sorunlarla ilgili çözümlere yöneliyor. Atması gereken küçücük adımları atamayanlar başkalarının atması gereken büyük adımların neler olduğunu söylüyor.

Günlük yaşamda olup bitenlere bakıldığında toplumun ciddi bir alarm verdiği görülür. Hemen her gün sosyal medyaya bir çok boşanma, intihar, cinayet, taciz haberleri düşmektedir. Bu olgular sanıldığı gibi intihar, cinayet, boşanma ve taciz olaylarından ibaret değildir. Bu olgular aynı zamanda toplumsal sağlık konusunda çok ciddi mesajlar da içermektedir.

Aslında bu kriminal olaylar güncel olarak yaşanan yapancılaşma, iletişimsizlik, eğitim, ruh sağlığı, inanç sapkınlığı ve sosyal denge bozukluklarını göstermektedir.  Bu yönü itabarıyla üzerinde durmayı, düşünmeyi ve yoğunlaşmayı hak etmektedir.

İlginçtir bilim adamları, akademisyenler, yazarlar televizyonlarda  seçim, sayım, mazbata konusunda konuştukları kadar toplumsal sorunlar konusunda konuşmamaktadır. Halbuki Türkiye'nin sorunu geçersiz oyların sayılması, mazbatanın erken ya da geç verilip verilmemesi, seçimlerin yenilenmesi değil gündeme düşen ve alarm veren sosyal vakalardır.

 Bir kaç gün içinde medyaya düşen kriminal olaylardan bir kaç tanesine bakalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şaka değil durum ciddidir! 24 Mayıs 2019 | 3.292 Okunma Karın doyurma ve itaat kültürü! 22 Mayıs 2019 | 349 Okunma Cinayet işlerken dahi, yargılanırken deli! 21 Mayıs 2019 | 658 Okunma Teröristbaşı yeniden "Sayın" olurken! 20 Mayıs 2019 | 1.543 Okunma Sukunet kazandıracaktır! 17 Mayıs 2019 | 244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar