Sosyal sorunlar büyüyor!

Uzun süreden bu yana Türkiye'de toplum, gerçek sorunlarından kopartılmıştır. Siyaset toplumun her kesiminin en fazla üzerinde yoğunlaştığı bir alan olmuştur. Televizyonlarda siyaset konuşmaktan toplumun can...

Uzun süreden bu yana Türkiye'de toplum, gerçek sorunlarından kopartılmıştır. Siyaset toplumun her kesiminin en fazla üzerinde yoğunlaştığı bir alan olmuştur. Televizyonlarda siyaset konuşmaktan toplumun can yakıcı sorunlarını konuşmaya yer kalmamaktadır.

İlginçtir Türkiye'de özel sorunlarını çözemeyenler genel sorunlara, bireysel sorunlarını halledemeyenler toplumsal sorunlarla ilgili çözümlere yöneliyor. Atması gereken küçücük adımları atamayanlar başkalarının atması gereken büyük adımların neler olduğunu söylüyor.

Günlük yaşamda olup bitenlere bakıldığında toplumun ciddi bir alarm verdiği görülür. Hemen her gün sosyal medyaya bir çok boşanma, intihar, cinayet, taciz haberleri düşmektedir. Bu olgular sanıldığı gibi intihar, cinayet, boşanma ve taciz olaylarından ibaret değildir. Bu olgular aynı zamanda toplumsal sağlık konusunda çok ciddi mesajlar da içermektedir.

Aslında bu kriminal olaylar güncel olarak yaşanan yapancılaşma, iletişimsizlik, eğitim, ruh sağlığı, inanç sapkınlığı ve sosyal denge bozukluklarını göstermektedir.  Bu yönü itabarıyla üzerinde durmayı, düşünmeyi ve yoğunlaşmayı hak etmektedir.

İlginçtir bilim adamları, akademisyenler, yazarlar televizyonlarda  seçim, sayım, mazbata konusunda konuştukları kadar toplumsal sorunlar konusunda konuşmamaktadır. Halbuki Türkiye'nin sorunu geçersiz oyların sayılması, mazbatanın erken ya da geç verilip verilmemesi, seçimlerin yenilenmesi değil gündeme düşen ve alarm veren sosyal vakalardır.

 Bir kaç gün içinde medyaya düşen kriminal olaylardan bir kaç tanesine bakalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dost ve düşman belli olmuştur! 18 Ekim 2019 | 506 Okunma Filistin İsrail'le birlikte kınadı! 15 Ekim 2019 | 3.415 Okunma İkinci Arap Baharı 11 Ekim 2019 | 387 Okunma Bu sistem dikiş tutmaz! 08 Ekim 2019 | 4.046 Okunma Dayanıksız binalar öldürür! 01 Ekim 2019 | 62 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar