Sorunu anlamak yarı yarıya çözmektir!

Siyaset önemlidir ama yeni nesiller ondan da önemlidir. Günümüz siyasetinin sığ, niteliksiz, yüzeysel ve hoyrat gündemi ülkenin geleceğini devralacak nesiller ve toplumsal değişme üzerinde düşünmeyi...

Siyaset önemlidir ama yeni nesiller ondan da önemlidir. Günümüz siyasetinin sığ, niteliksiz, yüzeysel ve hoyrat gündemi ülkenin geleceğini devralacak nesiller ve toplumsal değişme üzerinde düşünmeyi engelliyor.

Türkiye'nin güncel siyasi tartışmaların dışına çıkıp yeni nesiller, toplumsal değişim ve gelecek ile ilgili yeni analiz, yaklaşım ve anlayışlara ihtiyacı vardır.

Sosyal ile ekonomi, madde ile maneviyat, gelenek ile modernlik, merkez ile çevre arasındaki makas ne kadar açılırsa toplum o kadar çatışmaya uygun hale gelir.

Birbirini desteklemesi, beslemesi ve üretmesi gereken değerler, birbirinin karşıtı ya da alternatifi haline gelir ya da getirilirse o toplumda çatışma/gerilim kaçınılmazdır.

Bunlar bize, adaletsizlik, eşitsizlik ve hoşgörüsüzlükten kaynaklanan çatışmalar olarak yansır.

Bireyin toplumda kendisi için bir yer olduğunu fark etmesi ve herkesin kendi değerleriyle yerli yerinde olduğunu görmesi düzen ve huzur getirir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 600 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 159 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 306 Okunma İçi boş siyasi mugalatalar 15 Ocak 2021 | 146 Okunma ABD'den Trump geçti! 12 Ocak 2021 | 97 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar