Siyasi manevralar ile var olmak

Halk yerel yöneticilerle yüz yüze, el ele ve iç içedir. Halk yerelde yöneticisini tanır, bilir, ölçer, tartar ve oyunu ona göre verir.Yerel yöneticilere oy; hizmet, çalışkanlık, iş bilirlik...

Halk yerel yöneticilerle yüz yüze, el ele ve iç içedir. Halk yerelde yöneticisini tanır, bilir, ölçer, tartar ve oyunu ona göre verir.

Yerel yöneticilere oy; hizmet, çalışkanlık, iş bilirlik, dürüstlük, insanilik, yakınlık gibi özellikler dikkate alınarak verilir. Çünkü yerelde sorunlar daha somut, daha yakın, daha acıtıcı ve daha acildir.

Bu anlamda halk en acil, güncel ve önemli sorunlarını yerel yöneticilere iletir. Yerelde hizmet verme ile oy alma arasında bu bağlamda doğrusal bir ilişki vardır.

Halkın bu anlamda kendine yakın, sorunlarına ilgi gösteren, çözen, iş bilir, iş becerir yöneticilere ihtiyacı vardır. O meşhur tabirle "halka hizmeti Hakk'a hizmet" olarak gören insanları halk yerel yönetici olarak görmek ister.

Demokrasi yönünden de yerel yönetimler olmazsa olmaz hüviyetindedir.

İttifaklarla yerel yönetici seçmek!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar