Prens Salman ABD'nin rehinesidir!

               Kaşıkçı cinayetinde herkesin bildiğini ama kimsenin söylemediğini sonuçta CIA söyledi.                ABD...

               Kaşıkçı cinayetinde herkesin bildiğini ama kimsenin söylemediğini sonuçta CIA söyledi.

                ABD istihbaratı Cemal Kaşıkçı'yı İstanbul'daki Başkonsolosluğa giderek belgelerini almasını Prens Salman'ın kardeşi olan Washington Büyükelçisi Halid bin Selman'ın yönlendirdiğini açıkladı.

                Halid bin Selman'ın Kaşıkçı'nın hunharca katledildiği İstanbul Başkonsolosluğuna gitmesini Prens Salman'ın istediğinin kesin olduğu CIA tarafından iddia edildi.

                CIA'nın mızrağın çuvala sığmayacak boyuta gelmesiyle açıkladığı, Suudlar tarafından inkar edilen gerçek şudur: Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın haberi  olmadan, onun emri, onayı bulunmadan ve olaya müdahale etmeden böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değildir. Zaten aksi bir durum krallığın şanına gölge düşürürdü!

                Washington Post gazetesi "CIA, Prens Selman'ın Kaşıkçı'nın suikast emrini verdiği sonucuna ulaştı" açıklamasını yaptı. Bu yüksek güvenirliği olan bir değerlendirmedir.

                Cemal Kaşıkçı'nın Prens Selman tarafından "Müslüman Kardeşler'e yakın tehlikeli bir İslamcı" olarak görüldüğü ve öldürülmesine de bu yüzden karar verildiği CIA'nın iddiaları arasındadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıpranan kurum ve toplum! 23 Şubat 2019 | 58 Okunma ABD'nin IŞİD'le kirli pazarlığı! 20 Şubat 2019 | 3.575 Okunma Sosyal ve siyasi çürüme! 19 Şubat 2019 | 141 Okunma Kapatmak için daha ne bekliyorsunuz? 18 Şubat 2019 | 3.243 Okunma Türküler yetim kaldı! 16 Şubat 2019 | 1.370 Okunma
TÜM YAZILARI