Olağandışı gelişmelere hazırlıklı olmak!

ABD önce Türkiye'yle "eğit-donat" projesinden vazgeçti. Ankara'yla yapılan "Suriye'nin dostları" toplantılarını işlevsiz bıraktı.Bölgedeki gerçek müttefiki PYD/PKK'ya döndü. Bu bağlamda ABD, binlerce...

ABD önce Türkiye'yle "eğit-donat" projesinden vazgeçti. Ankara'yla yapılan "Suriye'nin dostları" toplantılarını işlevsiz bıraktı.

Bölgedeki gerçek müttefiki PYD/PKK'ya döndü. Bu bağlamda ABD, binlerce TIR'la her türlü silahı PYD/PKK'ya verdi. Bölgede kanton üstüne kanton kurdurdu. PYD/PKK'lıları eğitti, donattı. Teröristlerden müteşekkil ordu meydana getirdi.

Kısacası ABD, uzun süre halk tabiriyle Suriye'nin kuzeyinde "köpeksiz köyde değneksiz gezdi". 

O sıralarda Türkiye'deki iktidar "Süleyman Şah Türbesi"ni taşımak, Aynel Arab'daki PYD/PKK ile IŞİD çatışması için Barzani'nin peşmergelerini Türkiye üzerinde Suriye'ye geçirmekle meşguldü.

Bu süreçte Türkiye'de de "çözüm süreci" adlı "açılım" politikası yürütülüyordu.

ABD durumdan memnundu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsü değil yarını düşünmek! 03 Nisan 2020 | 2.036 Okunma Tembel adam ideolojisi! 31 Mart 2020 | 187 Okunma Virüsün verdiği ders! 27 Mart 2020 | 1.728 Okunma İnsanlığın koronayla sınavı! 24 Mart 2020 | 1.911 Okunma İnsanlık düşmanı çeteler! 20 Mart 2020 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar