Olağandışı gelişmelere hazırlıklı olmak!

ABD önce Türkiye'yle "eğit-donat" projesinden vazgeçti. Ankara'yla yapılan "Suriye'nin dostları" toplantılarını işlevsiz bıraktı.Bölgedeki gerçek müttefiki PYD/PKK'ya döndü. Bu bağlamda ABD, binlerce...

ABD önce Türkiye'yle "eğit-donat" projesinden vazgeçti. Ankara'yla yapılan "Suriye'nin dostları" toplantılarını işlevsiz bıraktı.

Bölgedeki gerçek müttefiki PYD/PKK'ya döndü. Bu bağlamda ABD, binlerce TIR'la her türlü silahı PYD/PKK'ya verdi. Bölgede kanton üstüne kanton kurdurdu. PYD/PKK'lıları eğitti, donattı. Teröristlerden müteşekkil ordu meydana getirdi.

Kısacası ABD, uzun süre halk tabiriyle Suriye'nin kuzeyinde "köpeksiz köyde değneksiz gezdi". 

O sıralarda Türkiye'deki iktidar "Süleyman Şah Türbesi"ni taşımak, Aynel Arab'daki PYD/PKK ile IŞİD çatışması için Barzani'nin peşmergelerini Türkiye üzerinde Suriye'ye geçirmekle meşguldü.

Bu süreçte Türkiye'de de "çözüm süreci" adlı "açılım" politikası yürütülüyordu.

ABD durumdan memnundu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplum alarm veriyor! 12 Kasım 2019 | 41 Okunma ABD'nin soykırımı ve Hiroşima 08 Kasım 2019 | 1.884 Okunma Olağandışı gelişmelere hazırlıklı olmak! 05 Kasım 2019 | 3.077 Okunma Bağdadi, Öcalan ve Terör! 01 Kasım 2019 | 2.334 Okunma Suriye'de oyun içinde oyun! 30 Ekim 2019 | 2.649 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar