Nesiller kurban edilmesin!

Hayatın, yaşamanın, ölmenin hele hele intiharın anlamını bilmeyecek yaşta olan çocukların intihar haberleri gittikçe artıyor.Çocuk intiharlarının "Mavi Balina" faktörüyle ilişkili olarak ortaya...

Hayatın, yaşamanın, ölmenin hele hele intiharın anlamını bilmeyecek yaşta olan çocukların intihar haberleri gittikçe artıyor.

Çocuk intiharlarının "Mavi Balina" faktörüyle ilişkili olarak ortaya çıkması da konuyu iki defa daha önemli kılıyor.

Ülkeyi derinden sarsması gereken bu intihar olguları "olur böyle vakalar" bağlamında görülüp geçiliyor.

Bir süre önce, Trabzon'un Dernekpazarı ilçesinde bir genç, evlerinin bahçesinde tabancayla başına ateş ederek intihar etti. Gencin intihar etmeden önce 'Mavi Balina' oyunu oynadığı intihardan önce sosyal medya hesabından, "Mavi Balina öldü... Hakkınızı helal edin, anlamsız..." şeklinde bir not bıraktığı tespit edilmiştir.

Bir başka haber de Adana'dan geldi. Orada da on üç yaşındaki bir kız çocuğunun av tüfeğiyle intihar ettiği kayıtlara geçti. Aile ve polisin yaptığı incelemede, küçük kızın ölmeden önce "Bir yıllık yapılacaklar" başlığı altında yirmi beş maddelik bir liste ele geçmiş.

Listede "İntihar kaçıştır. Herkesle zıtlaşacaksın, herkesle ters gideceksin. Hep yalnız takılacaksın. Gerektikçe konuşmamaya yemin edeceksin. Anneni babanı huzur evlerine atacaksın. Sana herkes hayalet diyecek." Komutları var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arz-ı Mevut'un piyonları! 19 Nisan 2019 | 369 Okunma Basiret ve Feraset! 17 Nisan 2019 | 147 Okunma Ekonomik silkinişe ihtiyaç vardır! 16 Nisan 2019 | 97 Okunma Seçimi değil zihniyetinizi yenileyin! 15 Nisan 2019 | 416 Okunma İmamoğlu'nun Başkanlığı! 12 Nisan 2019 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar