Küçük ülke oyunu büyük oynuyor!

İsrail ile normalleşmek için alt yapı hazırlayan Suudi yönetimi, Müslüman halkı manipüle etmek için elinden geleni yapıyor. Bu bağlamda Suudi Arabistan'da yapılan bir araştırma sonucuna göre, halkın...

İsrail ile normalleşmek için alt yapı hazırlayan Suudi yönetimi, Müslüman halkı manipüle etmek için elinden geleni yapıyor. Bu bağlamda Suudi Arabistan'da yapılan bir araştırma sonucuna göre, halkın yüzde 80'ninin İsrail ile barış daha doğrusu normalleşme istediği ileri sürüldü.

Birbiri peşi sıra İsrail ile normalleşme anlaşması yapan Suudlar, Türkiye'yle de ilişkilerini kötüleştirmek için ellerinden her geleni yapıyorlar. Türk mallarına boykot, Türkiye'ye seyahati engelleme, Türkiye'deki yatırımları sona erdirme bunlardan bir kaçıdır.

BAE, Suud, Bahreyn, Mısır ile Türkiye ilişkileri giderek Türkiye-İsrail ilişkilerine dönüşmektedir. İsrail ile ABD'nin bu ülkeler üzerindeki etkisi Türkiye ile olan ilişkileri bire bir etkilemektedir. İsrail'le normalleşme anlaşması yapan Arap ülkeleri ABD tarafından ödüllendirilirken, Türkiye'yle Arap ülkeleri ilişkilerinin kötüleştirilmesi de ölçü olarak alınmaktadır.

İsrail ile ilişkilerini normalleştirenler ödüllendiriliyor!

Geçtiğimiz günlerde İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Başbakan Binyamin Netanyahu ve ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman'ın da katıldığı zirve, Batı Kudüs'teki Siyon Dostları Müzesi'nde yapıldı.

Siyon Dostları Müzesi kurucuları bu yıl 11 kişiyi Siyon Dostları ödülüne layık gördüler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 257 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 624 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 183 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar