Karın doyurma ve itaat kültürü!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Erdoğan, "Mideye değil artık kafaya bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor."...

TÜSİAD üyelerine de benzer şekilde çıkışarak, "17 yıl önce neredeydiniz, şimdi neredesiniz, bunu da açıklarım, içeriden saldırının hesabını sorarım" dedi.

TÜSİAD bir süreden beri ekonomik krize neden olan güvensizlik ortamı, hukuk, demokrasi ve şeffaflık gibi konularda iktidarı eleştiriyordu.

Seçmen "oy vermediği", TÜSİAD ise iktidarın uygulamalarını eleştirdiği için  tehdit ediliyor.

Bu yaklaşım iktidar kendisini kusursuz gördüğü, eleştiriye müsamahasının olmadığı yalnız övgü, destek ve onaya açık olduğunu göstermektedir. Bu da televizyonların, kitle iletişim araçlarının ve bütünüyle medya haber ve programlarının neden parti bültenine dönüştüğünü gösterir.

Cumhurbaşkanının sözleri gelinen aşamada iktidar algısının hangi boyuta ulaştığını göstermektedir. Halbuki iktidardakiler milletin hakimi değil hadimi olduklarını, millete hizmetkarlık yapmak için iktidar talep ettiklerini dillerinden düşürmüyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Veto, demokrasi ve şahsiyet 10 Aralık 2019 | 153 Okunma Çelişkileri birleştirerek düşünmek! 06 Aralık 2019 | 122 Okunma "Beyin Ölümü" ve NATO 03 Aralık 2019 | 421 Okunma Siyonizm'in dört atlısı! 29 Kasım 2019 | 2.971 Okunma 15 Temmuz'un finansörü kim? 26 Kasım 2019 | 5.155 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar