Karın doyurma ve itaat kültürü!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı Erdoğan, "Mideye değil artık kafaya bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor."...

TÜSİAD üyelerine de benzer şekilde çıkışarak, "17 yıl önce neredeydiniz, şimdi neredesiniz, bunu da açıklarım, içeriden saldırının hesabını sorarım" dedi.

TÜSİAD bir süreden beri ekonomik krize neden olan güvensizlik ortamı, hukuk, demokrasi ve şeffaflık gibi konularda iktidarı eleştiriyordu.

Seçmen "oy vermediği", TÜSİAD ise iktidarın uygulamalarını eleştirdiği için  tehdit ediliyor.

Bu yaklaşım iktidar kendisini kusursuz gördüğü, eleştiriye müsamahasının olmadığı yalnız övgü, destek ve onaya açık olduğunu göstermektedir. Bu da televizyonların, kitle iletişim araçlarının ve bütünüyle medya haber ve programlarının neden parti bültenine dönüştüğünü gösterir.

Cumhurbaşkanının sözleri gelinen aşamada iktidar algısının hangi boyuta ulaştığını göstermektedir. Halbuki iktidardakiler milletin hakimi değil hadimi olduklarını, millete hizmetkarlık yapmak için iktidar talep ettiklerini dillerinden düşürmüyorlardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S 400 alımına ABD neden karşı? 18 Haziran 2019 | 1.144 Okunma Seçim, iftira ve siyasetsizlik! 17 Haziran 2019 | 468 Okunma ABD'ye ve Rusya'ya olan güven! 11 Haziran 2019 | 229 Okunma Davutoğlu, YSK ve Şecaat!. 10 Haziran 2019 | 988 Okunma Etekmetre ve yargıda reforma! 04 Haziran 2019 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar