Kandil'de PKK'nın ezilmesi

                Kandil'e operasyon iş işten geçmeden yapılmalı diye bundan tam on bir yıl önce yazmıştık. "Devlet erkini elinde bulunduranların terör ve cinayeti seyretmek gibi bir lüksleri...

                Kandil'e operasyon iş işten geçmeden yapılmalı diye bundan tam on bir yıl önce yazmıştık. "Devlet erkini elinde bulunduranların terör ve cinayeti seyretmek gibi bir lüksleri yoktur ve olamaz. Bu bakımdan Kandil'e üslenerek örgütlenmiş terörist katillere yönelik olarak yapılacak tek şey vardır: Müdahale." Bu satırlar 2007 yılındaki o yazıya ait.

                PKK için Kandil gibi "güvenli bölgelere" sahip olmak oralarda "otorite kurmak" ontolojik (olmak ya da olmamak) sorundur. Kandil herhangi bir terör örgütü için tam bir güvenlikli bölgedir.

Kandil'i düşürmek PKK terörünü marjinalleştirmek ve sürdürülür olmaktan çıkarmak anlamına gelir.

Nitekim teröristler Gabar'da, Cudi'de vuruyor, Kandil'e sığınıyorlar. Orada kendilerini güvende hissediyorlar. Kandil'e müdahaleyi akla gelen ve gelmeyen onlarca neden söyleyerek "yapılmasın" diyenler gerçekte "teröristler hiç olmazsa orada güvencede olsun. Terör hiç bitmesin" diyenlerdir.

Bedeli ne olursa olsun Kandil'deki fitne daha o zaman söndürülmeli, orası TSK'nın kontrolü altına alınmalıydı.

                O günden bugüne sürekli olarak iktidarı Kandil'e müdahale etmesi konusunda uyardık. Biz "Kandil'e müdahale farz oldu" derken hükümet  "önce içerideki teröristler etkisizleştirilsin" görüşünü savunmuş, FETÖ ve ABD ile birlikte TSK'ya yönelik Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını başlatmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 265 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 300 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 640 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 192 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar