Kamuoyu araştırmaları ve siyaset!

Birileri işgal ettikleri makamlarında kalmak, bir başkaları gelirlerini daim kılmak, diğerleri iktidara yakın olmak için gerçekleri, ilkeleri ve değerleri çiğniyorsa orada gerçeğe ulaşmak mümkün...

Birileri işgal ettikleri makamlarında kalmak, bir başkaları gelirlerini daim kılmak, diğerleri iktidara yakın olmak için gerçekleri, ilkeleri ve değerleri çiğniyorsa orada gerçeğe ulaşmak mümkün olmaz.

Diğer yandan kurumları, kavramları ve değerleri amaç dışı kullananlar da gerçekte hem kendilerine hem de yaptıkları işe ihanet etmiş olmaktadırlar.

Son zamanlarda anket ya da araştırma adı altında yapılanlar gerçekleri ortaya çıkarmaya değil algıyı yönetmeye yönelik faaliyet olarak görülüyorlar.

İşin ilginç yanı da hem iktidarın hem de muhalefetin bu durumun farkında olmasına karşın hesaplarına uygun olması kaydıyla kamuoyu yoklaması adı altında yapılanları onaylamış olmalarıdır.

Adamın şirketinin adı "kamuoyu yoklama şirketi" olmasına karşın ne kamudan ne de oyundan haberi yok. Böyle bir şirket geçmiş dönem seçmen davranışından habersiz, kendisine işi verenin hesabına sonuçlar ilan ediyor. İhtiyaten de "kararsızlar"ı yüksek tutuyor.

Nerdeyse seçimlerin en büyük partisi olarak kararsızlar ortaya çıkacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Golan Tepeleri'nde suç üstü yakalanmak 25 Mart 2019 | 3.786 Okunma Mağdur edalı mağrur iktidar! 22 Mart 2019 | 3.047 Okunma AB'nin Türkiye'yi dışlayan raporu 20 Mart 2019 | 4.523 Okunma Terör müşterisi olan maldır! 19 Mart 2019 | 4.653 Okunma Terörü İslam'a ihale, ters tepmiştir! 18 Mart 2019 | 4.869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar