İmamoğlu'nun Başkanlığı!

Seçimi kaybedenler her dönemde vatandaşın ortaya koyduğu tercihe değil sayım, seçim süreci, geçersiz oy, iptal edilen oy ve  yapılan yanlışlar üzerine yoğunlaşmışlardır. Vatandaştan neden...

Seçimi kaybedenler her dönemde vatandaşın ortaya koyduğu tercihe değil sayım, seçim süreci, geçersiz oy, iptal edilen oy ve  yapılan yanlışlar üzerine yoğunlaşmışlardır. Vatandaştan neden oy alamadığını hiç bir siyasi parti sorgulama cesaretini kendinde görmemiştir.

Bugün de aynı şeyler yapılıyor. Ancak seçim sonuçları siyasi aktörlerin yer değiştirmesine neden olmuştur. Seçim sonuçları yönünden bugünün iktidarı dünün muhalefetinin iddialarını dile getiriyor. Bugünün muhalefeti de dünün iktidarının seçim sonuçlarıyla ilgili tezlerinin aynısını savunuyor.

2002 yılından bu yana muhalefet hiç bir seçim sonucunun milletin gerçek iradesini yansıtmadığını, seçim sonuçlarının çarpıtıldığını, vatandaşın iradesinin çalındığını, erzak çantalarıyla vatandaşın iradesinin etkilendiğini söylüyor ve sonuçlara itiraz ediyordu.  Her seçim sırasında ve sonrasında muhalefet trafoya kedilerin girme ihtimaline karşı tedbir üstüne tedbir düşünüyordu.

Hatta Stalin'in meşhur "kime oy verdiğiniz değil, oyları kimin saydığı önemlidir" sözü seçim sonuçlarını açıklamada kullanılıyordu.

İktidar bocalıyor!

Gelinen aşamada özellikle İstanbul seçimleriyle ilgili olarak iktidar tamı tamına aynı şeyleri söylüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arz-ı Mevut'un piyonları! 19 Nisan 2019 | 368 Okunma Basiret ve Feraset! 17 Nisan 2019 | 147 Okunma Ekonomik silkinişe ihtiyaç vardır! 16 Nisan 2019 | 97 Okunma Seçimi değil zihniyetinizi yenileyin! 15 Nisan 2019 | 416 Okunma İmamoğlu'nun Başkanlığı! 12 Nisan 2019 | 758 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar