Hasan Sabbah hortladı

Siyasetten şehvete, ticaretten ekonomiye, çıkardan kariyere kadar hemen her olgu dini görünümlü bir takım sapkın guruplarca istismara tabi tutulmuştur. Neredeyse son ve yüce dinimiz İslam'ın alet edilmediği hiçbir...

Siyasetten şehvete, ticaretten ekonomiye, çıkardan kariyere kadar hemen her olgu dini görünümlü bir takım sapkın guruplarca istismara tabi tutulmuştur. Neredeyse son ve yüce dinimiz İslam'ın alet edilmediği hiçbir menfur emel kalmamıştır.

Hurafelerle, menkıbelerle, uydurdukları hadislerle din pazarlaması yapıp karşılığında şahsi itibar, çıkar ve nüfuz sağlayanlar yüzünden özellikle gençler dinden soğumuştur. Deizmin ve ateizmin bu kadar yaygınlaşmasının nedeni de budur.

Din katledilirken seyredenler!

Neredeyse her cemaate, tarikata ve şeyhe göre bir din anlayışı ortaya çıkarılmıştır. Özellikle gençler neye İslam diyeceklerini şaşırmışlardır.

Dini kıyafet içindeki zatların kimisi "huri" için salavatı, kimisi iktidar için darbeyi, kimisi de cariye/harem oluşturmak için yüce dinimizi istismar etmektedir.

Bu ülkede "Şeyhin kibrit kutusu ile ihvanlarını cennete götüreceğini ve o kutu içinde muhafaza edeceğini" söyleyenlere inananların sayısı sanılandan çoktur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti oligarkları ve seçim! 27 Mayıs 2019 | 435 Okunma Şaka değil durum ciddidir! 24 Mayıs 2019 | 3.762 Okunma Karın doyurma ve itaat kültürü! 22 Mayıs 2019 | 351 Okunma Cinayet işlerken dahi, yargılanırken deli! 21 Mayıs 2019 | 658 Okunma Teröristbaşı yeniden "Sayın" olurken! 20 Mayıs 2019 | 1.544 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar