Ekonomik silkinişe ihtiyaç vardır!

Kudüs ve Golan Tepeleri'ndeki fiili İsrail işgalini, resmen İsrail toprağı olarak çevirerek çözen ABD Başkanı Trump bu defa da işgal altındaki Batı Şeria'nın bazı bölgelerinde "İsrail...

Kudüs ve Golan Tepeleri'ndeki fiili İsrail işgalini, resmen İsrail toprağı olarak çevirerek çözen ABD Başkanı Trump bu defa da işgal altındaki Batı Şeria'nın bazı bölgelerinde "İsrail egemenliğini tanımak" olabileceği yolunda haberler geliyor.

Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi'nin hedef coğrafyasında bulunan İslam ülkelerinde son zamanlarda ciddi hareketlenmeler var. Libya ve Sudan'da meydana gelen olayları bu bağlamda düşünmek gerekir.

Sudan'da meydana gelen darbe ile Libya'da General Halife Hafter'in başkent Trablus'u ele geçirmek için harekete geçmesi İsrail/BAE/Mısır/Suud ve ABD'nin destek ve yönlendirmesi olmadan gerçekleşmesi mümkün değildir.  

Bilindiği gibi İtalya'daki koalisyon hükümetinden "sözde Ermeni soykırımını resmi olarak tanıması ve bunu uluslararası alanda savunmasını" isteyen önerge, 43 çekimsere karşı 382 evet oyuyla kabul edilmişti.

S 400, F 35 ve Patriot!

Geçen hafta Türkiye'nin Rusya'dan almayı planladığı S-400'ler konusunda ortak bir yazı kaleme alan dört ABD'li senatör, füze savunma sistemlerinin teslim edilmesi halinde Ankara'nın asla F-35 sahibi olamayacağını vurguladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yarın çok geç olabilir! 23 Eylül 2019 | 57 Okunma Asıl devlet ve millet sorunu budur! 17 Eylül 2019 | 2.411 Okunma Zor tercih 16 Eylül 2019 | 227 Okunma Yav he he... İsraf Yok! 10 Eylül 2019 | 4.238 Okunma "Başlarım sizin kürdistan davanıza" 09 Eylül 2019 | 4.967 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar