Doğu Akdeniz'de tehlikeli gelişmeler!

PKK'yla "çözüm süreci", Ermenistan'la "Zürih Protokelleri"nin imzalanması, Kıbrıs'ta "Annan Planı", ABD ile "eğit-donat" projesi başarısızlıkla sonuçlandı."Çözümsüzlük...

PKK'yla "çözüm süreci", Ermenistan'la "Zürih Protokelleri"nin imzalanması, Kıbrıs'ta "Annan Planı", ABD ile "eğit-donat" projesi başarısızlıkla sonuçlandı.

"Çözümsüzlük çözüm değildir" sloganı, "bir adım önde olmak" jesti, "üç tarafı denizle dört tarafı düşmanla çevrili Türkiye" eleştirisi, "Baldıran zehri içeceğiz" kararlılığı sonuçta "değerli yalnızlık" üretti.

Sisi "Darbeci" olduğu ve Mursi'yi tutukladığı için Mısır'la, Beşşar Esat diktatör olduğu ve halkına zulmettiği için Suriye'yle, Nuri Maliki sünni lider Tarık el Haşimi'yi tutuklamak için iade edilmesini istediği için o dönemin Irak merkezi hükümetiyle Türkiye'deki iktidar köprüleri atmıştı.

Daha da önemlisi AK Parti iktidarı, Rusya'yla uçak düşürmeden S-400 ticaretine, ABD ile "eğit donat"tan F-35 tehdidine savrulan ilişkiler sistemi kurdu. Diğer yandan bir süre önce Suriye'deki Süleyman Şah türbesini kendi iradesiyle taşırken bir süre sonra Fırat Kalkanı ve Afrin harekâtıyla bölgeye müdahale etti. Sonunda doğru olanı yaptı.

Türkiye zorunlu olarak Suriye'de tarihi düşmanıyla dost, geleneksel müttefiklik ilişkisi olan ABD'yle de düşman bir strateji devreye soktu.

Doğu Akdeniz'de tehlikeli ittifak!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şaka değil durum ciddidir! 24 Mayıs 2019 | 3.680 Okunma Karın doyurma ve itaat kültürü! 22 Mayıs 2019 | 351 Okunma Cinayet işlerken dahi, yargılanırken deli! 21 Mayıs 2019 | 658 Okunma Teröristbaşı yeniden "Sayın" olurken! 20 Mayıs 2019 | 1.543 Okunma Sukunet kazandıracaktır! 17 Mayıs 2019 | 244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar