Doğal gaz ve beşeri güç!

Suriye'de, Türkiye milli güvenliğinin peşinde bölgenin dağına taşına güvenlik taşımaya çalışırken, ABD, PYD/PKK ile birlikte Suriye'deki petrol yataklarının üzerine oturdu. Libya'da Türkiye...

Suriye'de, Türkiye milli güvenliğinin peşinde bölgenin dağına taşına güvenlik taşımaya çalışırken, ABD, PYD/PKK ile birlikte Suriye'deki petrol yataklarının üzerine oturdu. Libya'da Türkiye, meşru hükümetle ülkenin başkentinin güvenliğini sağlamaya çalışırken, Rusya, petrol hilalinin üstüne oturarak Türkiye'nin önünü kesti. Aynı şey Irak için de geçerlidir. Durup dururken Azerbaycan'dan Türkiye gelecek olan enerji nakil hatlarının geçtiği topraklara Ermenistan'ın saldırması da rastlantı değildi.

Ortadoğu'da petrol ve doğal gaz hatlarını takip edin her türlü ihanetin failini bulursunuz!

İngiltere'nin eski Başbakanlarından Churchill 'Bir damla petrol, bir damla kandan daha kıymetlidir.' demişti.

Günümüzün ABD Başkanı Trump ise petrolü ne kadar çok sevdiğini şöyle açıklamıştı: "Biz petrolü güvenceye aldık. Petrolü çok seviyorum. Kürtler (YPK/PKK) ile çalışıyoruz."

Bernard Shaw, "Kan kokusu almış bir köpek balığından daha tehlikelisi, petrol kokusu almış Amerikan emperyalizmidir." der.

 Enerji ve hammadde kaynakları yönünden zengin olan ülkelerin hepsinin küresel güçlerin hedefi olmasının nedeni sahip olduklarıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 257 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 624 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 183 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar