Devlet adamı kıtlığı ve beka sorunu!

Siyasette her taraf, her şey iktidar adaylarının lehine organize olmuş durumdadır. Güç, imkân, bürokrasi, medya ve STK hepsi ezici bir biçimde iktidarın lehinedir."Propaganda kansız bir savaş, savaş kanlı bir...

Siyasette her taraf, her şey iktidar adaylarının lehine organize olmuş durumdadır. Güç, imkân, bürokrasi, medya ve STK hepsi ezici bir biçimde iktidarın lehinedir.

"Propaganda kansız bir savaş, savaş kanlı bir propagandadır."  Bu bağlamda siyasetin propagandadan ibaret olduğu bir gerçektir ve propagandanın bütün mekanizmalarını da iktidarın elinde tutmaktadır.

Bütün bunlara karşın ülkenin gerçekleri iktidarı ciddi biçimde sarsmaktadır. AK Parti iktidarı hiç bir seçim döneminde 31 Mart mahalli idareler seçimi kadar rahatsız olmadı.

AK Parti iktidarını başarısız kılan üç önemli sorun vardır: Birincisi beka sorunu, ikincisi devlet adamı kıtlığı, üçüncüsü de ekonomideki kötü gidiş.

Devlet adamı kıtlığı!

17 yıldır Türkiye'yi neredeyse tek başına bir insan yönetiyor, organize ediyor ve kontrol ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasette doğum sancıları! 13 Ağustos 2019 | 2.642 Okunma "Yüzyılın Anlaşması" ve Suud tehdidi! 12 Ağustos 2019 | 1.589 Okunma Siyasette davetler görüşme ve gelişmeler 06 Ağustos 2019 | 592 Okunma Türk/ABD ilişkilerinde kritik gelişmeler 05 Ağustos 2019 | 558 Okunma Mülteciler topraklarına kavuşturulmalıdır! 30 Temmuz 2019 | 2.038 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar