Devlet adamı kıtlığı ve beka sorunu!

Siyasette her taraf, her şey iktidar adaylarının lehine organize olmuş durumdadır. Güç, imkân, bürokrasi, medya ve STK hepsi ezici bir biçimde iktidarın lehinedir."Propaganda kansız bir savaş, savaş kanlı bir...

Siyasette her taraf, her şey iktidar adaylarının lehine organize olmuş durumdadır. Güç, imkân, bürokrasi, medya ve STK hepsi ezici bir biçimde iktidarın lehinedir.

"Propaganda kansız bir savaş, savaş kanlı bir propagandadır."  Bu bağlamda siyasetin propagandadan ibaret olduğu bir gerçektir ve propagandanın bütün mekanizmalarını da iktidarın elinde tutmaktadır.

Bütün bunlara karşın ülkenin gerçekleri iktidarı ciddi biçimde sarsmaktadır. AK Parti iktidarı hiç bir seçim döneminde 31 Mart mahalli idareler seçimi kadar rahatsız olmadı.

AK Parti iktidarını başarısız kılan üç önemli sorun vardır: Birincisi beka sorunu, ikincisi devlet adamı kıtlığı, üçüncüsü de ekonomideki kötü gidiş.

Devlet adamı kıtlığı!

17 yıldır Türkiye'yi neredeyse tek başına bir insan yönetiyor, organize ediyor ve kontrol ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şaka değil durum ciddidir! 24 Mayıs 2019 | 3.740 Okunma Karın doyurma ve itaat kültürü! 22 Mayıs 2019 | 351 Okunma Cinayet işlerken dahi, yargılanırken deli! 21 Mayıs 2019 | 658 Okunma Teröristbaşı yeniden "Sayın" olurken! 20 Mayıs 2019 | 1.543 Okunma Sukunet kazandıracaktır! 17 Mayıs 2019 | 244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar