Demokrasi ve kayyım atama!

Siyaset yapan partiye siyasi parti, oyuyla iktidarı belirleyene vatandaş, silahla/şiddetle ülkeyi parçalamaya çalışan kişiye de terörist denir. Teröristin silahla yaptığını siyasetle yapana siyasi parti...

Siyaset yapan partiye siyasi parti, oyuyla iktidarı belirleyene vatandaş, silahla/şiddetle ülkeyi parçalamaya çalışan kişiye de terörist denir. Teröristin silahla yaptığını siyasetle yapana siyasi parti denmez. 

Siyaset ve demokrasi demokrasiyi ortadan kaldırmak için kullanılamaz.

Terörle demokrasi, siyasetle şiddet, vatandaşla terörist arasında anlam bakımından uçurum vardır. Siyaset, demokrasi, insan hakları, ifade özgürlüğü kullanılarak devletin varlığı, birliği ve sınırları tehdit altına alınamaz. Demokrasi demokrasiyi yıkmak için kullanılamaz!

HDP siyasi parti midir?

"Baldıran zehri" içmeyi göze alarak başlatılan bir "Çözüm Süreci" vardı. O sürecin en aktif olduğu dönemde Mart 2014 yerel seçimleri yapılmıştı. Seçim sonrasında siyasi durum değerlendirmesi yapmak üzere İmralı'ya giden HDP heyeti ile Öcalan arasında şöyle bir konuşma geçiyor.

Kitle katliamcısı Öcalan, HDP'nin başarısız olduğu il ve ilçelerde adayları kast ederek "Kim belirledi bunları?" diye soruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 257 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 291 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 621 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 174 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar