Daha neyi bekliyorsunuz?

Ön yargı, saplantı, fanatiklik ve partizanlık gerçeğin önündeki en büyük engeldir. İnsanlar saplantılarını aşabildiği ölçüde objektif olabilirler. Sorunu anlamadan ahkâm kesmek ise...

Ön yargı, saplantı, fanatiklik ve partizanlık gerçeğin önündeki en büyük engeldir. İnsanlar saplantılarını aşabildiği ölçüde objektif olabilirler. Sorunu anlamadan ahkâm kesmek ise başarısız bir lakırtıdan başka bir şey değildir. Sorunu çözmek için önce sorunun ne olduğunu anlamak gerekir. Zira herhangi bir sorunu anlamak onu yarı yarıya çözmektir. Öfke ve kızgınlık içinde soruna yaklaşanlar anlamayı değil yargılamayı seçerler. Çünkü yargılamak, suçlamak, günah keçisi yaratarak vicdanı ikna etmek çok daha kolaydır.

Gösterilen bütün demokratik müsamahaya karşın HDP'nin takındığı tavır ürkütücüdür. Bu parti PKK'nın vesayetinden kurtulup halkın partisi olamamıştır. PKK ve HDP isimleri, yöntemleri farklı eylem ve söylemleri aynı olan örgütlerdir.

HDP'nin görevi!

Dahası Stalinist ideoloji, etnik ırkçılık, mezhep farklılığı ve siyasi bölücülük üzerine oturtulmuş PKK terör örgütü en büyük zararı savunduğu kavramlara vermektedir. Vahşi, barbar ve cani eylemleriyle de sözde kurtarmayı amaçladığı halka emperyalist ülkelerin desteğiyle zulmetmektedir.

PKK, kan içiyor, kan döküyor ve sonuçta kan kusuyor. Bunu emperyalizmin üç yüzyıllık arzusu olan Türkiye'yi bölme adına yapıyor.

PKK/PYD/YPG dünyanın en büyük emperyalist gücü olan ABD'nin basit bir oyuncağı halindedir. PKK/PYD kendisine verilen binlerce TIR silahı İsrail/ABD adına Müslümanları katletmekte kullanıyor. Bu bile bölücülüğün kararttığı gözleri açmaya yetmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar