Cumhur değil millî iradeyi gasp ittifakı

On altı yıldır halkın büyük destek verdiği AKP iktidarı bu desteği Çözüm Süreci, Oslo/Dolmabahçe/İmralı üçgeni, Habur rezaleti, Annan Planı, Zürih Protokolleri, Kobani'ye peşmerge...

On altı yıldır halkın büyük destek verdiği AKP iktidarı bu desteği Çözüm Süreci, Oslo/Dolmabahçe/İmralı üçgeni, Habur rezaleti, Annan Planı, Zürih Protokolleri, Kobani'ye peşmerge nakliyatı, Barzani'yle "megri megri" buluşmaları, Süleyman Şah Türbesinin terki, Ege adalarının işgaline sessiz kalarak bozuk para gibi harcamıştır.

AKP iktidarı metal ve mental yorgunluğunun da ötesinde Türk Milliyetçiliği, Cumhuriyet, Atatürk, millî şuur ve tarih bilincinden yoksun bir anlayışın tipik temsilcisi olmuştur.

AKP'nin işgüzar bazı mensupları da işi o kadar ileriye götürmüşlerdir ki kimisi "AKP'nin kendilerini Türk olmaktan kurtardığını" söylerken kimi yandaş liberaller de AKP iktidarından aldığı cesaretle "Türkiye'nin ismi değişsin", "Türk Bayrağı kelimesi değiştirilsin", "İstiklal Marşı değiştirilsin" türünden teklifler ortaya atmışlardır.

Örneğin şu ifadeler AKP'nin şuurlu (!) kadroları tarafından ifade edilebilmiştir: Türkiye Cumhuriyeti'ni "90 yıllık reklam arasıdır". Dahası Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran fikir olan Türk Milliyetçiliğini bölücülük olarak niteleyip "ayaklar altına aldığı" ifade edilmiştir. Sonuçta Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran iki kurucuya "iki ayyaş", cumhuriyet dönemi ise "Abdülhamit Han ile Tayyip Bey arası duraklama dönemidir".

İşte bu zihniyet on altı yıldır Türkiye'yi yönetmektedir. Böyle bir zihniyetin -Bahçeli'ye vereceği bir şeyler olabilir- ama Türk Milletine verecek hiç bir şeyi olamaz!

On altı yıldır yapmadıklarını şimdi yapacaklarmış!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar