Başkanlık geldi her şey düzeldi!

                Malum koro yeni sistemle 'Türkiye'nin şahlanacağını, ekonominin düzeleceğini, demokrasinin derinleşeceğini' söylüyor. Bu zihniyete göre artık "Bürokratik oligarşi sona...

                Malum koro yeni sistemle 'Türkiye'nin şahlanacağını, ekonominin düzeleceğini, demokrasinin derinleşeceğini' söylüyor. Bu zihniyete göre artık "Bürokratik oligarşi sona erdi". "Vesayet sistemi gitti halkın egemenliği kuruldu". "Millî ve yerli yönetim geldi" .

                İktidara yaranma amaçlı da olsa bu tür iyimserlik iyidir. Umutlu olmak olumludur. Ancak tek adam rejimini kutsayanlar çıtayı çok yüksek tutuyor. Beklentiler gerçekleşmediğinde bu durum büyük hayal kırıklıkları yaşatır.

                Aynı koro bir zamanlar Annan Planı'nın Kıbrıs'ta çözüm, Çözüm Süreci'nin ülkede barış, Zürih Protokollerinin Ermenilerle kardeşlik üreteceğini iddia etmişlerdi. Hepsinde söylediklerinin tersi çıktı yüzleri asla kızarmadı.

Bu güruhun söylediklerine bakılırsa sanki on altı yıldır Türkiye'yi başkaları idare ediyordu. Sanki on altı yıldır iktidarın başındakinin 'bir söylediğini iki eden' bir bürokrasi vardı. Dahası sanki on altı yıldır iktidardakiler "millî ve yerel" değildi. Sanki Kılıçdaroğlu, BOP eş başkanıydı, samanı ve eti sanki CHP ithal ediyordu!

                Yürürlüğe giren ve ne deveye ne de kuşa benzemeyen Cumhur Sistemi umulur ki devletin, milletin, demokrasinin hayrına sonuçlar üretsin!

                Ama durum temenni edilerek geçiştirilecek kadar basit değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AB'nin Türkiye'yi dışlayan raporu 20 Mart 2019 | 27 Okunma Terör müşterisi olan maldır! 19 Mart 2019 | 4.650 Okunma Terörü İslam'a ihale, ters tepmiştir! 18 Mart 2019 | 4.868 Okunma Devlet adamı kıtlığı ve beka sorunu! 15 Mart 2019 | 3.817 Okunma Ekonomiyi ABD'ye karşı korumak! 13 Mart 2019 | 5.211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar